164 obserwujących
9164 notki
24178k odsłon
  2330   0

Nowy sondaż po aferze KNF - spadło poparcie dla PiS, 0% dla partii Petru "Teraz!"

Posiedzenie Sejmu, fot. sejm.gov.pl
Posiedzenie Sejmu, fot. sejm.gov.pl

Prawo i Sprawiedliwość straciło 5 punktów procentowych, tyle samo zyskała Platforma Obywatelska - to wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla TVN24 i "Faktów" TVN, już po ujawnieniu tzw. afery KNF.

33 procent badanych zadeklarowało oddanie głosu na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski. Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska, na którą zagłosowałoby 26 procent pytanych. Trzecie miejsce zajęły Sojusz Lewicy Demokratycznej i ruch Kukiz'15 z 7-procentowym poparciem.

Pozostałe ugrupowania - w tym PSL i Nowoczesna - nie przekroczyłyby wyznaczonego ordynacją 5-procentowego progu wyborczego dla partii politycznych.

Badanie to uwzględniło po raz pierwszy partię "Teraz!" Ryszarda Petru. otrzymała 0 proc. głosów. 

Frekwencja szacowana przez Kantar Millward Brown SA wyniosłaby 49 procent.

Poprzednie badanie przeprowadzono 17 września. W porównaniu z tamtym sondażem PiS traciło 5 punktów procentowych, a tyle samo zyskała Platforma Obywatelska. SLD wzrosło o 2 punkty proc., a Kukiz'15 o 3 punkty.

Duży spadek odnotowała Nowoczesna, którą wskazało w sondażu 4 proc. osób (spadek o 4 punkty proc.). 3 proc. ankietowanych zagłosowało na Partię Razem (spadek o 1 punkt proc.), 2 proc. na partię Wolność (spadek o 3 punkty proc.) i 1 proc. na Ruch Narodowy.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 19-20 listopada 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1002 osoby.

źródło: TVN24.pl

ja

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka