155 obserwujących
8147 notek
21498k odsłon
1942 odsłony

Akcja CBA w związku z korupcją w Poczcie Polskiej. Zatrzymano 11 osób

CBA w Poczcie Polskiej. Śledztwo ws. korupcji, zatrzymano 11 osób.
CBA w Poczcie Polskiej. Śledztwo ws. korupcji, zatrzymano 11 osób.
Wykop Skomentuj62

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Poczty Polskiej - informuje PAP. Nieprawidłowości mają dotyczyć korupcji przy zamówieniach na ponad 30 mln zł.

Wśród zatrzymanych przez CBA jest pięciu pracowników Poczty Polskiej oraz dwie osoby związane z działaniem warszawskiej spółki informatycznej. Pozostali zatrzymani to osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi przedstawicielami poczty.

- Prowadzimy przeszukania w kilkunastu miejscach, m.in. w mieszkaniach zatrzymanych, biurach Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, jak również w miejscach powiązanych z zatrzymanymi osobami - powiedział PAP Temistokles Brodowski, naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA.

Postępowanie, przy którym zdaniem śledczych miało dojść do korupcji, dotyczy zamówień publicznych dla Poczty Polskiej na ponad 30 mln zł. Według agentów CBA korzyści majątkowe przyjmowane przez przedstawicieli Poczty wyniosły, co najmniej 300 tys. zł.

Jak podkreśla Brodowski, sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są kolejne zatrzymania. Śledztwo CBA prowadzone jest wraz z Prokuraturą Okręgową w Warszawie, do której to trafią zatrzymani, gdzie mają usłyszeć zarzuty.

KJ

Wykop Skomentuj62
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo