156 obserwujących
8403 notki
22090k odsłon
3989 odsłon

Zabójstwo 10-letniej Kristiny: podejrzany z zarzutami. Znał matkę dziecka?

Tłum czeka pod budynkiem prokuratury w Świdnicy na podejrzanego. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Tłum czeka pod budynkiem prokuratury w Świdnicy na podejrzanego. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Wykop Skomentuj202

22-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sprawca zadał wiele ran kłutych dziewczynce z Mrowin. Powodem napaści mogła być zazdrość o matkę dziecka, w której podkochiwał się zabójca.

- Dziś prokurator zdecyduje m.in. o wniosku o areszt - powiedział prokurator Marek Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Wytypowany zabójca 10-letniej Kristiny dokonał zbrodni ze szczególnym okrucieństwem, grozi mu dożywocie - o taką karę będą zabiegać śledczy.

- To była okrutna zbrodnia. Ofierze zadano kilkanaście ciosów ostrym narzędziem - stwierdził rzecznik policji, Mariusz Ciarka. Ciało 10-letniej dziewczynki znaleziono w lesie, niedaleko miejsca zamieszkania. Kristina wyszła w ubiegły czwartek ze szkoły ok. godziny 13 i nie wróciła do domu. Miała do przejścia kilometrową trasę. Ostatni raz dziecko było widziane 200 metrów od domu. Zabójca porwał Kristinę i dokonał okrutnego mordu w lesie. Początkowo zakładano, że zabójstwo miało podłoże seksualne.

Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że 22-latek z premedytacją upozorował mord na dziewczynce, żeby wszystko wyglądało na działanie pedofila. Według rozgłośni w toku śledztwa nie stwierdzono gwałtu na Kristinie. Mężczyzna miał być zazdrosny o matkę ofiary, którą dobrze znał. Jak podaje "Fakt", podejrzany podkochiwał się w kobiecie i uważał, że 10-latka zabiera jej zbyt dużo czasu i jest przeszkodą na drodze do wspólnego życia.

Potencjalny zabójca został wyprowadzony przez funkcjonariuszy policji w nocy z niedzieli na poniedziałek bocznym wyjściem ze świdnickiej prokuratury. Na mężczyznę czekał tłum mieszkańców Mrowin - w ruch poszły cegły i kostka brukowa. Współczujący rodzinie Kristiny grozili mężczyźnie i życzyli mu jak najgorzej. Przesłuchanie trwało łącznie ok. 6 godzin. Nie doszło jednak do samosądu - policjanci błyskawicznie zaprowadzili 22-latka do nieoznakowanego samochodu i odjechali spod siedziby prokuratury.

- Zebraliśmy dowody, które świadczą o tym, że śledztwo ma charakter bardzo poważny. Z uwagi na wagę i zawiłość tej sprawy, śledztwo będzie kontynuowane w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy - przekazał prokurator Marek Rusin. Minister Zbigniew Ziobro objął osobisty nadzór nad śledztwem ws. brutalnego zabójstwa w Mrowinach.

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo Kristiny z Mrowin. Kim jest?

GW

Wykop Skomentuj202
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo