154 obserwujących
7979 notek
21045k odsłon
6137 odsłon

Studenci z Izraela brutalnie pobici w Warszawie. Magierowski: Ohydny akt barbarzyństwa

Kilku studentów z Izraela zostało brutalnie pobitych w Warszawie w sobotę nad ranem. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Andrzej Lange
Kilku studentów z Izraela zostało brutalnie pobitych w Warszawie w sobotę nad ranem. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Andrzej Lange
Wykop Skomentuj297

Sprawa pobicia obywateli Izraela przez cudzoziemców na terytorium Polski jest wyjaśniana przez policję; MSZ zdecydowanie potępia akty agresji popełniane przez i wobec cudzoziemców w Polsce. Stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim formom przemocy - napisało w niedzielę na Twitterze MSZ. 

Portal rp.pl napisał w sobotę, że kilku studentów z Izraela zostało brutalnie pobitych w Warszawie w sobotę nad ranem. „Do ataku doszło około godziny 4 w nocy, gdy studenci opuszczali jeden z warszawskich nocnych klubów. Napastnikami były osoby, które posługiwały się językiem arabskim” - podał portal internetowy "Rzeczpospolitej". Po ataku dwóch studentów wymagało opieki lekarskiej. 

Polski MSZ potępia akt przemocy wobec studentów z Izraela
Polski MSZ potępia akt przemocy wobec studentów z Izraela.

Jak podał portal rp.pl, o szczegółach zdarzenia poinformował na Facebooku brat jednego z poszkodowanych; izraelskie MSZ potwierdziło, że wie o zdarzeniu, a sprawie przygląda się konsul w Warszawie. 

„MSZ zdecydowanie potępia akty agresji popełniane przez i wobec cudzoziemców w Polsce. Sprawa pobicia obywateli Izraela przez cudzoziemców na terytorium Polski jest wyjaśniana przez policję. Stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim formom przemocy!” - napisało MSZ w niedzielę na Twitterze. 

 

Do sprawy odniósł się też polski ambasador w Izraelu Marek Magierowski. „Ohydny akt barbarzyństwa. Nie ma uzasadnienia dla przemocy. Wierzę, że sprawcy zostaną wkrótce aresztowani. Życzę Yotam i innym szybkiego powrotu do zdrowia” - napisał na Twitterze.

KW

Wykop Skomentuj297
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo