Prawda
Prawda w oczy kole.
2 obserwujących
17 notek
12k odsłon
259 odsłon

MITSUI inwestuje w Europie, co z Polską?

Wykop Skomentuj2


Zapominalskim przypominamy, w Polsce leży geograficzne centrum Europy.   :)  


Japoński koncern Mitsui High-tec (MHT) zbuduje w Polsce swoją pierwszą europejską fabrykę silników do aut hybrydowych i elektrycznych. Budowa zakładu ruszy jeszcze w marcu tego roku, a pierwszy etap inwestycji będzie gotowy już w kolejnym. Fabryka będzie miała powierzchnię 9,500 mkw., ale inwestor planuje jej rozbudowę do 22,500 mkw. Wysoce zautomatyzowany zakład zatrudni docelowo 200 pracowników.    Mitsui High-tec jest wiodącym producentem silników elektrycznych do pojazdów hybrydowych i elektrycznych na świecie. Pierwsza europejska fabryka MHT powstanie w Skarbimierzu (woj. opolskie) na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” (WSSE).

    – W Japonii jesteśmy liderem wśród dostawców eko-technologii dla branży motoryzacyjnej. Chcielibyśmy osiągnąć tak wysoką pozycję również w Europie. Naszym zdaniem południowo-zachodnia Polska staje się europejskim hubem rozwoju sektora e-mobilności. Dlatego to właśnie stąd, z pomocą  polskich inżynierów i techników, chcemy budować naszą markę na Starym Kontynencie – mówi Yasunari Mitsui, prezes Mitsui High-tec.image
Symboliczne wbicie łopaty pod zakład Mitsui High-tec w Skarbimierzu, 19 marca 2019 r.


Nowy zakład powstaje przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - PAIH:

    – Wysoko zautomatyzowana fabryka Mitsui High-tec z pewnością należy do grona inwestycji o wysokiej wartości dodanej. Polska powoli staje się ekosystemem producentów i poddostawców branży elektromobilności, wyjątkowym na skalę europejską. Naszymi atutami są wykwalifikowani pracownicy, stabilna gospodarka, ale także, komfortowe dla zagranicznych inwestorów, położenie i dostęp do rynków zbytu – zwraca uwagę Krzysztof Senger, wiceprezes PAIH.


Polska Agencja Inwestycji i Handlu przyciąga nad Wisłę bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ). Są to projekty związane z budową nowych zakładów produkcyjnych lub lokowaniem nowoczesnych centrów usług dla biznesu. PAIH odpowiada za ok. 30% wszystkich inwestycji zagranicznych zrealizowanych w Polsce, przy tym za 80 proc. projektów strategicznych.

Źródło: https://www.paih.gov.pl/20190319/inwestycja_mitsui_high_tec
Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka