abelart abelart
561
BLOG

Rabin Poupko nie może przełknąć Żyda grającego w Unii Oświęcim

abelart abelart Hokej Obserwuj temat Obserwuj notkę 26

Sport łączy ponad podziałami, zbliża narody, umożliwia kontakty. Oczywiście od reguły są wyjątki i z takim wyjątkiem mamy do czynienia w Oświęcimiu. Miejscowy klub hokeja na lodzie [Unia] postanowił wzmocnić ekipę hokeistą z Izraela. Elezier Szerbatow [czuć rosyjski palec w dziele stworzenia] nie zdążył zaimponować na tafli a już stał się bohaterem mediów, szczególnym zainteresowaniem "objął go" amerykański rabin Poupko. 

Uderzył mocno w godność sportowca z Izraela : 

"Dla Żyda gra w klubie z Auschwitz to zdrada i nóż w plecy milionów osób"

"Tereny tego miasta są przesiąknięte krwią moich braci i sióstr. Nic tego nie zmieni. Nigdy nie zapomnimy o ludziach, którzy zniknęli tylko dlatego, że byli Żydami. Przynoszenie chwały miastu znanemu tylko z tych historycznych wydarzeń wielu Żydów postrzega jako bardzo obraźliwe.

Można rzec, Żyd jak Żyd, emocje wzięły górę i z armaty postanowił ustrzelić wróbla, ale rabin na tym nie poprzestał i wziął się za recenzję polskiej historii. 

"Wielu ludzi w Polsce ryzykowało swoje życie, by ratować Żydów podczas Holokaustu. Jeszcze więcej pomagało Niemcom w ludobójstwie mojego narodu. Chciałbym, by więcej Polaków opowiedziało się po stronie moralności. W rzeczywistości, wielu sprawiedliwych i niewinnych ludzi z waszego kraju zostało ukaranych przez rodaków za pomaganie Żydom

Nie wiem na jakich danych operuje rabin Poupko, czym się kieruje stawiając tak mocne zarzuty ... 

Skąd bierze się taka wrogość? To wręcz szatańskie opętanie, by sprawę marnego hokeisty przedstawiać na takim tle i do tego w mocno skrzywionym rysie faktograficznym.  

Do krytyki rabina odniósł sie prezydent Oświęcimia: 

"Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec kłamliwych stwierdzeń i insynuacji zawartych w opiniach amerykańskiego rabina Poupko, które krzywdzące są zarówno dla miasta Oświęcim jak i dla jego mieszkańców, ale także wielu Polaków, którzy byli ofiarami II wojny światowej" 

Prezydenta z PO poparła Beata Szydło. Dobrze że jeszcze łączą nas Żydzi:)

Izraelskiemu hokeiście życzymy sukcesów a rabinowi pogłębienia wiedzy historycznej.

O całej sprawie szerzej można przeczytac --> wpolityce.pl/sport/513157-rabin-klamie-nt-polski-i-atakuje-izraelskiego-hokeiste


abelart
O mnie abelart

Nie mam dobrego zdania o sobie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport