25 obserwujących
484 notki
341k odsłon
  2832   0

Dlaczego nie lubią nas w Europie

 

Właśnie przeczytałem notkę, której autor upatruje przyczyn niechęci Brytyjczyków do Polaków w powszechnie panującej na wyspach poprawności politycznej. Chciałbym tylko dodać, że problem dotyczy całej Zachodniej Europy gdzie możemy zaobserwować fatalne skutki zastosowania w życiu społecznym lewackich utopii takich jak: multikulturalizm, poprawność polityczna i deprecjacja rodziny. Ideologia multi-kulti sformułowana w latach 70-tych w Niemczech rozlała się po całej Europie. Jest ona oparta na absurdalnym założeniu, że ludzka natura a tym samym tożsamość całych grup społecznych jest plastyczna jak plastelina w związku z czym można ja dowolnie tak aby wyszła harmonijna całość. Wszelkie fakty przeczą takim założeniom- tak jak nie udało się stworzyć uniwersalnego „narodu radzieckiego” w państwie Gułagów tak nie udaje się stworzyć multikulturowego społeczeństwa w dzisiejszej Europie. Dla lewicowych ideologów nie ma to zresztą najmniejszego znaczenia w myśl zasady, że jeśli fakty nie zgadają się z teorią to tym gorzej dla faktów.

Nie mniej szkodliwa okazała się polityczna poprawność zakazująca ze względów ideologicznych na nazywanie pewnych rzeczy po imieniu. Na przykład wszelka krytyka mrzonek multi-kulti jest od razu traktowana jako „rasizm” zwykły lub „kulturowy” co skutecznie zamyka usta oponentom. Niestety powszechna stosowanie politpoprawnej nowomowy jest niezwykle groźne dla społeczeństw Zachodu. Potwierdza się tutaj zasada Wittgensteina, że „granice mojego świata są granicami mojego języka” czyli mówiąc po ludzku zjawiska, których nie nazywamy znikają nam z oczu i wtedy stajemy wobec nich bezradni jak angielska policja wobec rozruchów. Zwłaszcza w mediach daje to groteskowy efekt: można było się dowiedzieć o jakichś rozróbach w Londynie czy Paryżu ale nikt nie odważył się napisać jaki kolor skóry maja amatorzy dobrych butów i markowej odzieży palący obrabowane przez siebie sklepy. Wszyscy w Anglii: zarówno tamtejsze elity jak i społeczeństwo mieli świadomość, że niekontrolowana emigracja z krajów trzeciego świata wytworzyła społeczny dynamit mogący zniszczyć starą, szczęśliwą Anglię. Równocześnie nikt nie odważył się sformułować zgodnej z rzeczywistością diagnozy i zaproponować jakiegoś rozwiązania chociażby poprzez zwiększenie uprawnień policji.

Co prawda Angela Merkel niedawno przyznała się do krachu koncepcji multi-kulti, w podobnym duchu wypowiadał się też premier Cameron ale to są tylko słowa, słowa, słowa. Jak przyszło co do czego rząd anielski nie stanął na wysokości zadania, buńczuczne zapewnienia przywódcy konserwatystów niczego nie zmienią.

Kolejną i być może najważniejszą przyczyną problemów sytej Europy jest systematyczne ograniczanie roli rodziny. Przeważająca większość czarnych młodzieńców rabujących i podpalających sklepy nie zna swojego ojca. To efekt preferowania przez system pomocy społecznej samotnych matek z dziećmi. Dotyczy to zresztą nie tylko czarnej społeczności jednak w jej wypadku skutki są szczególnie fatalne, ponieważ dla mężczyzn z Afryki poligamia jest czymś naturalnym. Dla jasności chciałbym przypomnieć iż jako konserwatysta uważam wszelkie teorie rasistowskie za absurd. Natomiast podstawą wyjaśniania ludzkich działań powinny być czynniki kulturowe takie właśnie jak postrzeganie rodziny, macierzyństwa i ojcostwa w tradycyjnych społecznościach afrykańskich. Tak więc drogi Watsonie z wydarzeń w Anglii i Francji można wydedukować poważne problemy jakie Europa będzie miała za lat kilkanaście gdy jeszcze bardziej zwiększy się tam procent ludności mającej trochę inne obyczaje niż ogłupiające się polityczną poprawnością białasy.

 Trudno nie zgodzić się z Augustemmocnym,żemigranci z Europy wschodniej są idealnym chłopcem do bicia. Są biali, w sporej części chrześcijanie, wielu nie wyznaje religii homoterroru, multi-kulti czy tolerantyzmu, są więc idealnym kozłem ofiarnym. W politpoprawnej Europie wobec Polaków nie ma żadnej taryfy ulgowej. Gdy po Albionie, w okolicach Ipswich  grasował seryjny morderca, którego ofiarą padały prostytutki, tamtejsza prasa wytypowała sprawcę, miał nim być oczywiście Polak. Wiadomość poszła w świat po czym ją zdementowano. W Anglii nawet po wyroku sądowym prasa nie określa narodowości osoby skazanej niezależnie  od tego czy jest on np. Szkotem, Pakistańczykiem, Hiperborejczykiem lub Marsjaninem. W stosunku do Polaków taka wstrzemięźliwość nie obowiązuje nawet gdy mamy do czynienia z ewidentnym pomówieniem. Ciekawa była reakcja tamtejszych mediów po zamordowaniu Polki przez karanego już sądownie gwałciciela. Sprawcę wybielano na wszelkie sposoby  a jego ofiarę przedstawiano jako dziwkę, która sama sobie jest winna. Wszystkim tym, którzy teraz zarzucą mi ksenofobię, anglofobię i diabli wiedzą co jeszcze polecam lekturę angielskich gazet.
W Irlandii Polak jest czymś niżej stojącym w hierarchii bytów niż na przykład pies czy kot. Gdyby tam komuś przyszło do głowy zakłuć w środku miasta zwierzaka śrubokrętem to poszedłby za to do więzienia. Zrobienie czegoś takiego Polakowi nie skutkuje nawet tymczasowym aresztowaniem. Sprawcy mordu na polskim robotniku udzielają wywiadów w prasie zyskując powszechna sympatie i zrozumienia dla swojego czynu. 

O tym jak traktują nas w Niemczech napisano wystarczająco dużo. Informacje o zabieraniu polskim rodzinom dzieci przez Jugendamt przestają już dziwić. Przecież dla każdego Niemca jest oczywiste, że nie można zostawić dziecka w rękach brudasów i złodziei samochodów jakimi z definicji są tam nasi rodacy. Ale co tam Niemcy, nawet w byłych demoludach niezbyt nas lubią, spróbujcie na przykład będąc w Czechach zapytać się o coś po polsku. Nie odpowiedzą wam mimo, że to podobne języki. Zapytajcie po rosyjsku a otrzymacie wyczerpującą odpowiedź. 
Na szczęście nie wszędzie jest tak źle jest bowiem kraj gdzie nas się ceni. Co prawda nie wszystkich a tylko jednego naszego rodaka ale dobre i to na początek. Przeczytałem właśnie wiadomość, że parlamentarzyści rosyjskiej Dumy chcą przywrócenia pomnika Feliksa Dzierżyńskiego.

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale