23 obserwujących
492 notki
345k odsłon

Kim jest Aleksander Dugin?

Poglądy Dugina będące melanżem tradycji rosyjskiego imperializmu z pewnymi nurtami myśli zachodniej są kuriozalne. Co do jednej ma jednak całkowitą rację- uważa, że największym ciosem dla Rosji byłoby zacieśnienie współpracy krajów tzw. Międzymorza (Intermarium) pod amerykańskim patronatem.

Kim był Władimir Żyrinowski?

Po raz kolejny przyjdzie mi złamać zasadę de mortuis nihil nisi bene. Zmarł Władimir Żyrinowski, który określił Polskę jako „prostytutkę biegającą od klienta do klienta”. Wiadomość o jego śmierci chyba lepiej zabrzmi po rosyjsku: Żyrik padochł.

Kto wygrał tę wojnę

Odpowiedź na pytanie kto wygrał II wojnę światowa wydaje się oczywista: USA, Związek Radziecki, Anglia i Francja. Przegrały Niemcy, Japonia i Włochy. Komunistyczna propaganda przez wiele lat wmawiała ludziom w PRL, że Polska także znalazła się w gronie zwycięzców.

Jak Władymir Władymirowicz etnicznych Rosjan w Ukraińców przemienił

Jednym z głównych problemów Ukrainy po uzyskaniu nie podległości były różnice etniczne gdyż spora część ludności tego kraju nie uważała się za Ukraińców ale właśnie za Rosjan. Nawet ci, którzy identyfikowali się z narodowością ukraińską i na co dzień posługiwali się językiem Puszkina. Różnice te wynikały z zaszłości historycznych oraz świadomej polityki sowieckiego imperium.

Czy Putin oszalał?

W większości komentarzy poświęconych zapowiedzianej wojnie powtarza się jak mantra zdanie, że Putin oszalał. Trochę dziwi mnie ta narracja, która właściwie zamyka drogę wszelkiej logicznej analizie tego co się teraz dzieje na Ukrainie. Jeżeli założymy, że Władymirowi Władymirowiczowi odbiła szajba nie ma sensu dociekać przyczyn działań szaleńca.

Rosyjski okręcie wojenny, pier*** się

W czasie każdej wojny dzieje się coś co przechodzi do legendy. Niekiedy są to fakty prawdziwe, niekiedy fikcyjne lub mocno podkoloryzowane. Każdy ma swoje Westerplatte. Grecy obronę Termopil i 300 Spartan króla Leonidasa, Amerykanie Alamos gdzie 200 ludzi przez 13 tygodni broniło się przed 3 tysięcznym oddziałem armii meksykańskiej.

Kolejna śląska fala

Nagrodę "Nike" otrzymał Zbigniew Rokita za "Kajś". Rzecz mająca być rewelacyjną opowieścią o Śląsku jest nieprzytomnie lansowana we wszystkich mainstreamowych mediach. Ani ta nagroda, ani autor a tym bardziej jego powieść nie są warte...

Kronika zapowiedzianej klęski

Klęska Polski w 1939 roku była nie tylko efektem czeskiego tchórzostwa, niemieckiego szaleństwa, angielskiej perfidii, francuskiej zdrady i rosyjskiej zaborczości ale przede wszystkim naszej własnej lekkomyślności. Czeskie tchórzostwo P...