Osowa22 Osowa22
237
BLOG

PiS stracił pomysł na Polskę

Osowa22 Osowa22 Polityka Obserwuj notkę 13
Ostatnie obietnice polityczne Jarosława Kaczyńskiego pokazały, że rządząca partia wystrzelała się z pomysłów na poprawienie sytuacji Polski i Polaków.

Jarosław Kaczyński na ostatniej wyborczej konwencji Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział kilka politycznych obietnic. Między innymi podwyższenie kwoty świadczenia 500+ do 800+ ze względu na wyższą inflację. Ponadto doszły w sumie dosyć słuszne pomysły na darmowe leki dla dzieci i osób powyżej 65 roku życia. Ale inicjatywa darmowych autostrad zamiast rozwijania transportu publicznego jest sposobem na podebranie głosu Konfederacji, która w ostatnich miesiącach trzeba przyznać, dosyć stanowczo stała po stronie kierowców i transportu prywatnego. Tak było chociaż z cenami paliwa, gdzie Konfederacja słusznie krytykowała za to Mateusza Morawieckiego i Daniela Obajtka.

Wygląda więc na to, że Prawo i Sprawiedliwość wystrzelało się już z pomysłów na Polskę. Nie ma propozycji poważniejszych zmian na rzecz np. pracowników i w zasadzie kontynuuje pomysły, które już mu się udały wyborczo. W obecnej kampanii wyborczej trudno znaleźć jakieś odniesienia do chociażby poprawy sytuacji w służbie zdrowia, edukacji i usługach publicznych czy podwyżek w budżetówce. Iwona Hartwich z Koalicji Obywatelskiej na swoim profilu na Facebooku dodała. - Czy Kaczyński obiecał podwyższyć głodową rentę socjalną 1445 zł dla osòb niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji ? Czy Kaczyński obiecał darmowe leki dla osób niepełnosprawnych ,niezdolnych do samodzielnej egzystencji chorych od urodzenia?

Na dodatek sęk w tym, że część pomysłów jest żywcem wyjęta z programu partii Razem. To właśnie politycy Lewicy proponowali wpisanie w ustawie coroczną waloryzację świadczenia 500+ o wskaźnik inflacji oraz darmowe leki dla seniorów. Waloryzację 500+ do 700 zł zgłaszaliśmy już rok temu. Apelowaliśmy, żeby waloryzowano je o wskaźnik inflacji.  W kwietniu 2021 złożyliśmy projekt "Leki za 5 zł". Ustawa nadal leży w sejmowej zamrażarce, a rząd dał negatywną opinię - można przeczytać komunikat na FP Lewicy Razem. - Świadczenia społeczne nie powinny zależeć od dobrej woli jakiegoś polityka - uważa Adrian Zandberg.

Tylko tyle, że nawet te propozycję mogą wystarczyć na wygranie wyborów. Prawo i Sprawiedliwość już udowodniło, że co jak co, ale większość swoich wyborczych obietnic spełnia w przeciwieństwie do rządzących już wcześniej partii, a część wyborców może uznać to, co już jest niż to co ma być mało pewne chociażby od Koalicji Obywatelskiej czy nowego tworu Trzecia Droga, jak nazywa się koalicja PSL i PL2050. Tym bardziej większość dorosłych Polaków pamięta słowa, byłego już na szczęście ministra finansów za czasów PO Vincentego Rostowskiego. - Pieniędzy na świadczenia socjalne nie ma i nie będzie.

Polityczne prezenty od Jarosława Kaczyńskiego mają tylko za cel zdobyć nowe głosy i utrzymać władzę dla Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma w nich nic sensownego na poprawę sytuacji państwa, pracowników budżetówki czy funkcjonowania innych organów. PiS chce trwać przy władzy, rzucając co jakiś czas jakiś ochłap dla swoich obywateli, choć i tak większy niż za poprzedników. I to jak widać w Polsce wystarczy na wygranie wyborów.  Jak widać na razie Polacy to kupują, bo nie chcą wracać do neoliberalnego systemu państwa sprzed 2015 roku, czyli "pieniędzy nie ma i nie będzie".

Osowa22
O mnie Osowa22

https://adriandudkiewicz.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka