Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
76 obserwujących
1822 notki
1458k odsłon
  377   0

Cywilizacja nad przepaścią

Czy można żyć bez strachu?

Codziennie media w czasach zarazy tak i obecnie "dołują" ludzi informacjami z TV, prasy i mniej z radia.

Szczególnie od marca 2020 - kiedy pierwszy Pacjent z Niemiec pojawił się w granicach Rzeczypospolitej.

Później się okazało, że jest to problem Światowej Plandemii COVID-19.

Obecnie wojna na Ukrainie i Agresja nienasyconej Rosji.

Puść wsiegda budiet sońce


Tamara Miansarowa Pust Wsiegda Budiet Sonce

Tekst piosenki: [polska transkrypcja] Solnjecznyj krug, njebo wakrug - Eto risunok malćiszki. Narisowal on na listkje I padpisal w ugolkje: REF(x2): Puscj wsjegda budzjet solnce, Puscj wsjegda budzjet njeba, Puscj wsjegda budzjet mama, Puscj wsjegda budu ja. Milyj moj drug, dobryj moj drug, Ljudzjam tak choczjetsja mira. I w tricacj pjacj sjerce apjacj Nje ustajot pawtarjacj: REF(x2): Puscj wsjegda budzjet solnce... Tisze, caldat, slyszysz, saldat,- Ljudzji pugajutsja wzrywaw. Tisiczi glaz w njebo glidzjat, Guby uprjama twjerdzjat: REF(x2): Puscj wsjegda budzjet solnce... Prociw bjedy, prociw wajny, Wstanjem za naszych malćiszek. Solnce - nawjek! Szescje - nawjek! - Tak pawjeljał czjelowjek. REF(x2): Puscj wsjegda budzjet solnce... ===================================== [oryginalna, rosyjska wersja językowa] Солнечный круг, небо вокруг - Это рисунок мальчишки. Нарисовал он на листке И подписал в уголке: REF(x2): Пусть всегда будет солнце, Пусть всегда будет небо, Пусть всегда будет мама, Пусть всегда буду я. Милый мой друг, добрый мой друг, Людям так хочется мира. И в тридцать пять сердце опять Не устает повторять: REF(x2): Пусть всегда будет солнце... Тише, солдат, слышишь, солдат,- Люди пугаются взрывов. Тысячи глаз в небо глядят, Губы упрямо твердят: REF(x2): Пусть всегда будет солнце... Против беды, против войны Встанем за наших мальчишек. Солнце - навек! Счастье - навек! - Так повелел человек. REF(x2): Пусть всегда будет солнце...


Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,tamara_miansarowa,pust_wsiegda_budiet_solnce.htmlObraz bardziej przemawia.

https://www.youtube.com/watch?v=faW5xcTuDOw

Kabaret Afera - Zawsze niech będzie słońce ( Пусть всегда будет солнце )


Rządzący tego Świata hipokryzji i zakłamania wiedzą co robią.


https://www.youtube.com/watch?v=3y7e_-asN0A

0:02 / 1:16:45

#globaliści #bestia #cywilizacja

CYWILIZACJA NAD PRZEPAŚCIĄ - Marek Tomasz Chodorowski /TALK SHOCK EVENT Gdynia 4 maja 2022/

Czy można żyć pogodnie i bez strachu w Polsce?
Można!image

https://web.archive.org/web/20140719084235/http://www.rp.pl/artykul/79940.html

image

Ludzie wybrani przez Boga do zbawienia

Janina Blikowska, Marta Tabiś 29-12-2007, ostatnia aktualizacja 29-12-2007 19:37

Mam komórkę i samochód, ale na Internet nigdy się nie zgodzę – mówi Jacob Martin. Jest głową jedynej w Polsce rodziny amiszów. Gdy sąsiedzi siadali do wigilii, Martinowie byli po obiedzie. Nie było choinki i prezentów. W tym domu jedynym świętem jest niedziela

image

Do Cięciwy, wsi położonej w gminie Dębe Wielkie ok. 30 km od Warszawy, trafić nie jest łatwo. Żeby dostać się do domu rodziny Martinów, trzeba pokonać cztery kilometry leśnych, wyboistych dróg, minąć kilka wiejskich chat i mieć wiele szczęścia, by się nie zgubić.

Przed piętrową, obitą blachą chałupę wychodzi Jacob, ojciec rodziny, 38 lat. Ubrany w jasną, wyprasowaną koszulę i sztruksowe spodnie na szelkach. Ma okulary i brodę, która jest obowiązkowa u żonatych amiszów. Tak jak chusteczki na głowie dla kobiet. Nosi je 40-letnia Anita, żona Jacoba, i obie córki. – Nakrycie głowy dla kobiet to ochrona duchowa, ale i zabezpieczenie przed złymi mężczyznami – tłumaczy Jacob. Mówi biegle po polsku, choć z wyraźnie amerykańskim akcentem.

Opowiada, że w Stanach Zjednoczonych, z których pochodzą on i Anita, zdarzyła się swego czasu historia, która potwierdziła niezwykłą moc chustek na głowie. – Jedna z kobiet z naszego zboru wsiadała do samochodu obcego mężczyzny. Głupia była, a ten kierowca chciał jej zrobić krzywdę. Jednak coś go w ostatniej chwili powstrzymało. Pozwolił pasażerce wysiąść – wspomina amisz. Twierdzi, że to za sprawą chustki, podkreślającej skromny wygląd amiszki.

Jacob buduje, rządzi Anita

Dom dla rodziny zbudował sam. Ale jego prawdziwym zarządcą jest Anita, kobieta o uśmiechniętej twarzy. Nie odzywa się niepytana, ale kiedy już mówi, to zawsze pogodnie. Jest w ciągłym ruchu, podczas naszej kilkugodzinnej wizyty ani razu nie usiadła, by odpocząć. Najpierw przygotowywała posiłek, potem zaś zajęła się szyciem.

Do Polski Martinowie przyjechali 14 lat temu z Pensylwanii w USA. Razem z dwiema innymi rodzinami dotarli do Cięciwy. Chcieli założyć w Polsce zbór. Jednak kiedy zostali okradzeni, większość z nich zdecydowała się wrócić do Stanów Zjednoczonych. Został tylko Jacob z ciężarną żoną i synkiem. – Nie było łatwo, ale nie ma co narzekać: mamy dobrych sąsiadów, pomagali nam zawsze, kiedy było trzeba – wspomina Jacob Martin.

To właśnie w hrabstwie Lancaster w Pensylwanii, skąd przybyli Martinowie, oraz w hrabstwie Holmes w stanie Ohio żyje większość z 200 tys. amiszów. Ich małe osady rozproszone są również w stanie Iowa, Michigan, Nowy Jork oraz w prowincji Ontario w Kanadzie. Na kontynent północnoamerykański amisze trafili w XVII wieku. Ta wspólnota religijna wywodzi się od szwajcarskich anabaptystów, a słowo amisz od Jakuba Ammana, szwajcarskiego anabaptysty, który nauczał, że członkowie zborów nie powinni nic zmieniać w swoim życiu i pracy. Chciał on, by przepisy religijne regulowały wszelkie sfery życia społecznego – począwszy od życia rodzinnego, a skończywszy na sposobie ubierania się czy strzyżeniu brody.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale