Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
110
BLOG

Wyznanie miłości

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Kultura Obserwuj notkę 0

Nat King Cole to ulubiony Autor piosenek o miłości z lat 60 i 70 XXw.

First Dance - tak to się zaczyna WSPOLNE DOROSŁE ŻYCIE.

https://www.youtube.com/watch?v=m6PrBFHMi7E

On młody i mądry- Ona piękna kochana i ?...

Resztę przynosi ŻYCIE.

POLSKA przez nasze zakręty HISTORII i często bywało, że biedę generowane przez System jak w PRL to trudny ale piękny kraj do życia.

Obywatel G.C. własnym LOSEM tego doświadczył.

https://www.youtube.com/watch?v=cSjk6phf3iY

Wracając do Nat King Cole - utwór ma wielką wymowę MIŁOŚĆ.

https://en.wikipedia.org/wiki/L-O-V-E

„ LOVE ” to piosenka napisana przez Berta Kaempferta i Milta Gablera , nagrana przez Nata Kinga Cole'a na jego studyjny album LOVE z 1965 roku .

Kompozycja i tło 

Utwór został skomponowany przez Berta Kaempferta z tekstem Milta Gablera , a wyprodukowany przez Lee Gillette'a . Solo na trąbce wykonał Bobby Bryant . [1] Piosenka pojawiła się wcześniej jako utwór instrumentalny na albumie Kaempferta Blue Midnight (1964).


Dla międzynarodowych wersji swojego albumu LOVE Nat King Cole nagrał także wersje „LOVE” i innych piosenek w języku japońskim (zmieszanym z angielskimi słowami), [2] włoskim, [3] niemieckim, [4] hiszpańskim [5] i francuskim . [6] W tym ostatnim języku piosenka została przemianowana na „ Je Ne Repartirai Pas ” i przetłumaczona przez Jeana Delleme.

https://www.youtube.com/watch?v=pOrvijDVyPg

L-O-V-E (Bert Kaempfert / Milt Gabler) - Nat King Cole


LOVE to ostatni album studyjny amerykańskiego piosenkarza Nat King Cole'a . Zaaranżował go Ralph Carmichael . [2] LOVE był ostatnim albumem Cole'a i został wydany na krótko przed jego śmiercią w lutym 1965 roku. Piosenki „ The Girl from Ipanema ”, „ My Kind of Girl ” i „ More (Theme From Mondo Cane )” zostały nagrane 1 grudnia – 3 grudnia 1964, wkrótce po zdiagnozowaniu u Cole'a raka płuc i były to ostatnie nagrania, jakie wykonał. [3] Album osiągnął 4. miejsce na liście Billboard Albums wiosną 1965 roku.


Pierwsza recenzja magazynu Billboard z 30 stycznia 1965 roku stwierdziła, że ​​​​był to „Jeden z najlepszych albumów Nat Cole'a do tej pory! Jest w świetnej formie, tchnąc nowe życie w jakiś świetny standardowy materiał… Tytułowy utwór to klasyk Cole'a! ". [4]


oSTATNI AKCENT TO KULTURA I WYDARZENIA NASZYCH CZASÓW xxi W.

cELOWO PISZĘ PRZEZ MAŁE LITERY. bRAKUJE SŁÓW NA TO WYNATURZENIE ISTOTY LUDZKIEJ!!!

https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-zaczal-tanczyc-na-pogrzebie-zamordowanej-ukochanej-poruszaja,nId,6642016

Śmierć 53-letniej Agnes Lasalle poruszyła całą Francję. Choć ceremonia pogrzebowa miała prywatny charakter, to cały Internet dowiedział się o tym, co zaszło podczas niej przez nagranie zamieszczone w sieci. Na filmie widać, jak Stéphane Voirin, zaczyna tańczyć przed trumną swojej ukochanej. Jak podają francuskie media, piosenka "L-O-V-E" (sprawdź tekst) autorstwa Nat King Cole'a i Berta Kaempferta, do której tańczy, była jedną z ich ulubionych.

https://dziendobry.tvn.pl/gorace-tematy/francja-zatanczyl-na-pogrzebie-zony-6809214

Zatańczył na pogrzebie żony. Wideo wzrusza do łez

Gorące tematy

8 marca 2023, 10:06

Autor:

kgo//az,DariaPacańska

Źródło:

TVN24

Agnes Lasalle była nauczycielką hiszpańskiego w południowej Francji. Została zamordowana przez swojego ucznia, który twierdził, że został opętany i dlatego zabił. Mąż kobiety w trakcie pogrzebu zaczął tańczyć przed trumną do utworu "L-O-V-E". Ta scena poruszyła żałobników.

Informacja o śmierci 53-letniej nauczycielki wstrząsnęła całą Francją, jednak jak informował dzienniki "Libertion" rodzina poprosiła o uszanowanie ich prywatności. Pogrzeb odbył się w piątek 3 marca w gronie najbliższych kobiety. Jednak w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, pokazujące jak Stéphane Voirin żegna ukochaną. Mężczyzna zatańczył przed trumną do francuskiej wersji piosenki "L-O-V-E".

https://twitter.com/i/status/1631720098909102080

Poruszał się tak, jakby u jego boku była Agnes Lasalle. Po chwili dołączyli do niego inni żałobnicy. Para uwielbiała ze sobą tańczyć, a ta francuska wersja utworu powstałego w latach 60. autorstwa Nat King Cole’a i Berta Kaempferta była jedną z ich ulubionych.

Czytaj więcej na https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-zaczal-tanczyc-na-pogrzebie-zamordowanej-ukochanej-poruszaja,nId,6642016#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura