Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
66 obserwujących
1355 notek
1186k odsłon
338 odsłon

11 listopada 2018 roku z uśmiechem na ustach czy łzami w oczach

Doświadczenie życiowe w III Rzeczypospolitej w młodym wieku
Doświadczenie życiowe w III Rzeczypospolitej w młodym wieku
Wykop Skomentuj

Spróbuj pomyśleć!

Sprawa Basi Poleszuk - 4 miesiące więzienia za "podrapanie policjanta"? Polki, uwaga na imigrantów!

Marcin Rola

Data premiery: 1 lis 2018


Rodzina Basi Poleszuk u Roli! Skąd tak surowy wyrok i o co chodzi w sprawie młodej patriotki? LIVE!

piotrsurf68

6 dni temu

Opowieści jak ze stanu wojennego...

Barosz Karos

6 dni temu

Nie mamy szans w walce z układami, jak będą chcieli to zniszczą każdego. Podziwiam cała rodzinę Poleszuk, za to co robią dobrego dla nas Polaków, Basi życzę, dużo wytrwałości i dziękuję.


...

Pismo do prezydenta w sprawie Basi Poleszuk

https://wrealu24.pl/pismo-do-prezydenta-w-sprawie-basi-poleszuk/

Poniżej publikujemy pismo pana Janusza Rusaczyka skierowane do Prezydenta RP, Ministra Sprawiedliwości i Prezesa PIS – Pana Jarosława Kaczyńskiego w sprawie Pani Barbary Poleszuk.

 

Janusz Rusaczyk 6 listopada 2018 r.

Bielska 45

17-210 Narew

woj. Podlaskie

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

                                                             Sz. P. dr Andrzej Duda

W nawiązaniu do informacji przekazanej dziś za pośrednictwem programu „O co chodzi” w Polskiej Telewizji Publicznej, tj. TVP Info w związku z prawomocnym wyrokiem bezwzględnego więzienia dla działaczki społecznej Pani Barbary Poleszuk za rzekome podrapanie policjanta, pragnę się zwrócić do Głowy Państwa z usilną prośbą o przeanalizowanie przedmiotowej sprawy i podjęcie ustawowych kroków mających na celu realną pomoc dla Pani Barbary Poleszuk.

Pani Barbara Poleszuk była działaczką społeczną, propagującą wartości patriotyczne i zarazem organizatorką marszu Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce. Z tego powodu jako mieszkanka Hajnówki nie miała łatwego życia. Za rzekome podrapanie policjanta, 26-letnia Barbara Poleszuk otrzymała w mojej ocenie rażąco niesprawiedliwy wyrok, tj. 4 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Z informacji przeze mnie posiadanych Pani Barbara Poleszuk nigdy dotąd nie była karana, ukończyła studia wyższe i gdyby nie jej działalności na rzecz polskiego patriotyzmu wiodłaby spokojne życie. Niestety przyszło jej żyć w mieście i powiecie, w którym krzewienie wartości patriotycznych nie jest wskazane, a wręcz zakazane. Z tego też tytułu Pani Barbara Poleszuk była jak wiele innych osób na tych terenach szykanowana i prześladowana.

W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę w mojej ocenie na bardzo szczególny aspekt tej sprawy. W 2010 r. zostałem w biały dzień napadnięty i dotkliwie pobity przez wójta gminy Narew – Pana Andrzeja Pleskowicza. W wyniku tego pobicia byłem zmuszony przejść specjalistyczną operacje pod narkozą, a biegły sądowy stwierdził u mnie 5 % trwałego uszczerbku na zdrowiu. Za swój haniebny czyn Pan Andrzej Pleskowicz otrzymał rażąco niski wyrok, tj. 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata (ludzie za granicą zwykli nazywać takie wyroki, cyt. „ułaskawianiem po polsku”). Ponadto z wyrokiem karnym prawomocnym za przestępstwo umyślne dzięki lokalnym układom urzędniczo-sędziowskim pełnił on ponadto stanowisko wójta gminy Narew przez prawie 3 lata, a więc zarówno wbrew ordynacji wyborczej. Co łączy więc sprawę dotkliwego pobicia mnie przez wójta gminy Narew – Pana Andrzeja Pleskowicza ze sprawą Pani Barbary Poleszuk. Otóż tym wspólnym mianownikiem jest sędzia – Pan Grzegorz Piotr Front (sędzia Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim Zamiejscowego VII Wydziału Karnego z siedzibą w Hajnówce), który orzekał jednoosobowo w tych dwóch sprawach, tj. w sprawie dotkliwego pobicia mnie przez wójta gminy Narew – Pana Andrzeja Pleskowicza i w sprawie Pani Barbary Poleszuk. Jak to wiec jest w państwie praworządnym, że za dotkliwe pobicie obywatela przez urzędnika, a zarazem osobę piastująca władze w gminie, ten to właśnie sędzia orzeka dla obwinionego karę więzienia w zawieszeniu (tj. za dotkliwe pobicie), a za rzekome podrapanie policjanta dla Pani Barbary Poleszuk karę bezwzględnego więzienia ? Gdzie tu poczucie elementarnej sprawiedliwości ze strony Państwa Polskiego.

Urzędnicy, policjanci, prokuratorzy i sędziowie z powiatu hajnowskiego i Białegostoku na moim grzbiecie wypisali wielką krzywdę. Wiem co to są nagminne szykany, represje i prześladowania przez osoby decyzyjne w powiecie hajnowskim, a niekiedy również w Białymstoku. Bezpodstawne wyrzucanie z pracy, prowokacje ze strony niektórych zwierzchników, próby wyburzenia domu i wszystkich należących do mnie budynków, życie w nędzy – taki los jak dotąd przez ostatnie 9 lat zgotowali mi obrońcy wójta gminy Narew – Andrzeja Pleskowicza. Do dzisiaj jest to dla mnie chleb powszedni. Jak wskazałem powyżej, byli wśród nich też policjanci, którzy po pobiciu mnie przez wójta gminy Narew na moje telefoniczne zgłoszenie o przestępstwie odmówili przyjazdu na miejsce przestępstwa w celu ujęcia sprawcy pobicia oraz którzy następnie przed Sądem kłamali, przedstawiając do Sądu nieprawdziwe informacje o rzekomym braku w przeszłości zachowań agresywnych przez wójta gminy Narew Andrzeja Pleskowicza. Dopiero moje usilne starania doprowadziły do ukazania przed Sądem, że wójt gminy Narew – Andrzej Pleskowicz dopuszczał się wielokrotnie przemocy w rodzinie, że jego rodzina z tego tytułu była objęta tzw. „niebieską kartą”, że pobił sąsiadkę, itp. Jednak hajnowska policja przed sądem to ukrywała. I jak można wierzyć dla takiej policji ?

Z informacji przeze mnie posiadanych licznych szykan i represji doznała również 26-letnia Barbara Poleszuk. Czy warto dobijać tą osobę jeszcze bezwzględnym więzieniem ?

Dlatego też zwracam się do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Pana Andrzeja Dudy o w miarę szybką interwencję w tej sprawie. Niech Pan jako Głowa naszego państwa nie pozwoli na tak jawną ludzką krzywdę Pani Barbary Poleszuk ze strony lokalnego hajnowsko-białostockiego układu.

                                                                                   Z wyrazami szacunku

                                                                                         Janusz Rusaczyk

Do wiadomości:

Prezes Partii Prawo i Sprawiedliwość – Sz. P. dr Jarosław Kaczyński;

Minister Sprawiedliwości – Sz. P. Zbigniew Ziobro.
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale