ANALIZA PRASOWA ANALIZA PRASOWA
263
BLOG

Rafał Brzoska to stały bywalec BBC i CNN. Dzisiaj pokazał światu zdolną młodzież...

ANALIZA PRASOWA ANALIZA PRASOWA Społeczeństwo Obserwuj notkę 4
Mało który polski biznesmen tak często występuje w największych amerykańskich serwisach informacyjnych jako ekspert. Obecność Rafała Brzoski w BBC czy CNN jest powtarzającym się refrenem w życiu twórcy InPost. W Polsce aktywność i pozycję Polaka dostrzegł po raz kolejny Marek Brzeziński, ambasador Stanów Zjednoczonych. Tym razem dotyczyło to tych milionów Brzoski, które razem z żoną, Omenaą Mensah, Brzoska wydaje na filantropię.

Ostatnio setki tysięcy złotych małżeństwo Brzoska&Mensah wydatkowali na samotnych i potrzebujących na największej wigilii w Warszawie. Obecnie zrobiło się o nich głośno przy zupełnie innym dziele. 10 stycznia odbył się pierwszy zjazd stypendystów Rafał Brzoska Foundation. Gospodarze wydarzenia – Prezes fundacji Rafał Brzoska wraz z żoną, a zarazem Wiceprezeską fundacji Omeną Mensah, zaprosili podopiecznych RBF oraz ich mentorów do Willi Intrata w warszawskim Wilanowie, by wspólnie podsumować pierwsze półrocze ich nauki.

"Podczas spotkania Omenaa Mensah i Rafał Brzoska przybliżyli zgromadzonym gościom cele fundacji i zaprosili na scenę stypendystów, by osobiście pochwalili się postępami w nauce i opowiedzieli o wyzwaniach edukacyjnych na 2023 rok. Wśród wybitnie zdolnych młodych ludzi są m.in. studenci medycyny opracowujący innowacyjną metodę walki z czerniakiem, wynalazcy – m.in. klawiatury bezdotykowej dla osób z niepełnosprawnościami czy koszulki, dzięki której można naładować telefon. Wielu podopiecznych Rafał Brzoska Foundation studiuje na najlepszych światowych uczelniach – Oxfordzie, Cambridge, Yale, Wharton School of Management w Pensylwanii, New York University – również z filią w Szanghaju. Rafał Brzoska i Omenaa Mensah przygotowali dla wszystkich stypendystów wyjątkową niespodziankę – spotkanie z Ambasadorem USA Markiem Brzezinskim"

- czytamy na jednym z największych polskich portali katolickich Fronda.pl

Obecny ambasador USA w Polsce, Mark Brzeziński to syn polsko-amerykańskiego politologa Zbigniewa Brzezińskiego i szwajcarskiej rzeźbiarki Emilie Beneš pochodzenia czeskiego, a także wnuk polskiego dyplomaty Tadeusza Brzezińskiego.

"W moim kraju kultura filantropii jest niesamowicie ważną przestrzenią, dzięki której młodzi Amerykanie, właśnie poprzez edukację mogą realizować swoje plany na przyszłość. Uważam, że działania Rafała i Omeny w Polsce są katalizatorem – mają ogromny wpływ na przyszłość Polski"

– mówił Mark Brzezinski. "

"Rafał i Omena pomagają młodym ludziom z całej Polski – nie tylko z dużych miast – Warszawy, Krakowa, ale również z mniejszych ośrodków i wsi w pełni realizować swój potencjał poprzez studia za granicą. To niesamowity dar, który będzie procentował i zaowocuje w przyszłości"

– dodał.

Rafał Brzoska nie ukrywał w czasie spotkania, że potęgę firmy InPost zbudował dzięki USA i amerykańskiemu inwestorowi. Dzisiaj polskie InPost obecne jest w wielu europejskich krajach (także pod innymi szyldami).

"Więzy, które łączą InPost z amerykańskimi podmiotami to biznesowe rozwiązania, które wspieramy i jesteśmy przekonani, że świetnie działają"

– powiedział Brzoska. Jak dodał „takich historii sukcesu może być więcej dzięki wyjątkowej przyjaźni polsko-amerykańskiej”.

W Polsce jedną z barier na drodze sukcesu biznesowego, jest tzw. mentalność homo sovieticus i albo nadmierne przywiązanie do instytucji (firm) państwowych lub podświadoma zgoda na indolencję firm państwowych i nieufność do prywatnych. Jest to klasyczny syndrom w państwach byłego bloku państw i orbit posowieckich.

RW

analityk prasowy

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo