Zebe Zebe
296
BLOG

Czerwone Zagłębie rulez !

Zebe Zebe Polityka Obserwuj notkę 4

 

Niektórzy tu na salonie wiedzą, że jestem Ślązakiem. Może jednak nie do końca wszyscy wiedzą jaka jest różnica pomiędzy Ślązakiem, a Zagłębiakiem. Przez lata propaganda wmawiała Polakom, że Gierek był Ślązakiem. Więcej, to dziś Kazimierz Kutz też jest ponoć Ślązakiem, a dla mnie, to on jest z pogranicza Altreichu ( wyguglujcie) . Ten Kutz, który pozostawił swoją śląską rodzinę w sytuacji co najmniej dyskomfortowej, ten Kutz, który nie mieszka na Śląsku od ponad 20 lat, ten Kutz, który mieszkał na obrzeżach Śląska.
 
Dla prawdziwych  Ślązaków pozostanie na zawsze czarną owcą. Zapytacie dlaczego ? Ano dlatego, że Ślązaków na Śląsku jest dziś około 30 % i ta cała reszta tego nie czuje. To nie ich wina poniekąd.
Popularność Kutza nie mierzy się miarą Ślązaków. Poseł Kutz w komitywie z R.I.P.  Andrzejem Szczypiorskim jest jawnym zaprzeczeniem aspiracji  i  mentalności każdego Ślązaka.
 
Gdy dziś czytam, że bastion lewicy, Czerwone Zagłębie, na wschód od Brynicy, zagłosowało na Komorowskiego, a nie na Napieralskiego, to proszę mi wierzyć, że nic gorszego nas już nie spotka.
 
I ja już teraz nie wiem, czy Kaczyński jest lewicowy co nieco, czy też Komorowski  jest co nieco  liberałem.
 
No i ja już kompletnie nie wiem, co sobie myśli to Czerwone od zawsze Zagłębie !
No i ja też nie wiem, czy pójście na umizgi z Lewicą coś daje, czy też nie daje nic.
Myślę sobie jednak, że jak Komorowski wygrał w tym „Czerwonym Zagłębiu” z Napieralskim, to wykorzystał swój limit „na lewicy”.
 
Nic lepszego już mu się nie może przydarzyć…
Na jego miejscu powiedziałbym:
 
Czerwone Zagłębie rulez !
Zebe
O mnie Zebe

Large Visitor Globe

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (4)

Inne tematy w dziale Polityka