3 obserwujących
2 notki
11k odsłon
  9937   6

Prawda o szczepionce mRNA przeciwko koronawirusowi.

Powodem napisania tej notki jest moja chęć podzielenia się z innymi z wiedzą jaka zdobyłem na temat szczepionki mRNA przeciw koronawirusowi. A także moimi wątpliwościami, jakie powstały na temat tej szczepionki i potencjalnych skutków ubocznych.

RNA - co to jest ?

RNA to oprócz DNA, jeden z podstawowych systemów kodowania genetycznego istot żywych na naszej planecie oparty na sekwencjach nukleozydów kwasu rybonukleinowego.

W zasadzie są tylko cztery typy nukleozydów RNA:

A - Adenozyna

G - Guanozyna

C- Cytozyna

U- Urydyna

Kod genetyczny RNA to sekwencja tych nukleozydów, na przykład UUAGUCGUCGUC w którym każda kolejna trójka koduje odpowiedni jej aminokwas, czyli powinnyśmy to odczytać jako UUA GUC GUC GUC kodujące białko z czterech aminokwasów LWWW (Lecytyna Walina Walina Walina).

W komórkach złożonych organizmów do jakich zalicza się człowiek, podstawowe geny są zapisane w DNA, szczególnie chronionym, jak księga w gablocie biblioteki.  RNA służy do skopiowania małego fragmentu informacji DNA w celu wyprodukowania potrzebnego białka. Służą temu tak zwane matrycowe RNA zwane mRNA, które są syntezowane jądrze komórkowym na odkrytym fragmencie DNA i są przemieszczanie z jądra do głównej przestrzeni komórki, gdzie są odczytywane przy produkcji białek przez rybosomy. Wirusy będące w swojej istocie zupełnie martwą strukturą chemiczną, są  takim zabłąkanym kodem mRNA, który komórka pomyłkowo interpretuje jako pochodzący ze swojego DNA i produkuje na podstawie tego wirusowego kodu białka, które służą do powielania wirusa.

Z czego składa się szczepionka mRNA

Szczepionka mRNA składa się z nici mRNA kodujące białko S koronawirusa umożliwiające wniknięcie wirusa do komórki, otoczki lipidowej mającej na celu umożliwianie przeniknięcia przez błonę komórkową, dodatków utrzymujących wymagany odczyn PH.

Lipidy w cząsteczki tłuszczowe i nie powinny sprawiać skutków ubocznych. Środki utrzymujące kwasowość także, o ile ktoś nie jest na nie uczulony. Ale jest jeszcze coś, o czym media nie piszą. Jak się przyjrzymy fragmentowi kodu mRNA szczepionki, wygląda on tak:

GAGAAΨAAAC ΨAGΨAΨΨCΨΨ CΨGGΨCCCCA CAGACΨCAGA

żródło: https://mednet-communities.net/inn/db/media/docs/11889.doc

Jak widzimy, kod mRNA szczepionki nie składa się z wymienionych wcześniej czterech nukleozytów A,C,G i U tylko z A,C,G i Ψ . Czym jest to Ψ ? Otóż jest to pseudourydyna, w szczepionce Biontechu dodatkowo z grupą metylową. Jak sama nazwa wskazuje z przedrostkiem "pseudo", jest to chemiczny odpowiednik naturalnej urydyny. Pseudourydyna jest znana w inżynierii genetycznej od lat i często jest nazywana piątym nukleozydem. Powodem zastąpienia tym sztucznym składnikiem naturalnej urydyny jest chęć zapewnienia większej trwałości dla nici mRNA, tak aby z jednej nici rybosomy mogły wielokrotnie więcej białek S wyprodukować.

Naturalny mRNA jest bardzo nietrwały, po użyciu do wyprodukowania białka szybko się rozpada na pojedyncze nukleozydy.

Wątpliwości na temat pseudourydyny w mRNA szczepionki ....

Pseudourydyna, aczkolwiek jest uważana za nukleozyt sztuczny, w bardzo niewielkich ilościach jest produkowana również naturalnie w komórce Zazwyczaj służą one jako stabilizacja tRNA, które służą do innych celów niż mRNA, ale generalnie jej rola wciąż została jeszcze nie odkryta. ( źródło: Pseudouridine: Still mysterious, but never a fake (uridine)!)

Pseudourydyna jest uważana również za przyczynę niektórych patologii, które powstają w ludzkim organizmie. Uważa się, że z pseudourydną są związane takie choroby jak celiakia, choroba Leśniowskiego-Crohna oraz X-linked ichthyosis (rybia łuska sprzężona z genem X).

Czy zmodyfikowana urydyna szczepionki może zaszkodzić ?

Jak napisałem powyżej, pseudourydyna [Ψ], jest przyczyną wielu chorób o charakterze genetycznym, chociaż jej występowanie w sekwencjach mRNA zastępujące urydynę [U] jest bardzo niewielkie. Zazwyczaj obejmuje do 1-2% sekwencji. Tymczasem w szczepionce pseudourydyną zastąpiono wszystkie pozycje urydyny, to jest 1/4 całego genomu. Ale co ma pseudourydyna w mRNA szczepionki do szkodliwości urydyny w innych, naturalnych mRNA ? Osoby lansujące szczepionkę twierdzą, że mRNA ulega po pewnym czasie rozpuszczeniu. Jest to prawda, ale nie do końca. Otóż zużyte mRNA trafia do organelli zwanych lizosomami, gdzie są rozkładane na pojedyncze nukleozydy. W przypadku mRNA szczepionki na A,C,G i Ψ - szkodliwą pseudourydynę. Następnie trafiają one przez pory do jądra komórkowego, gdzie są ponownie montowane do mRNA aby wytworzyć kopię fragmentu DNA. Tym razem jest to  mRNA mający służyć naturalnym funkcjom życiowym organizmu. Ale skoro jest zmontowany z modyfikowanych genetycznie nukleozydów - szczepionkowej pseudourydyny, jego działanie jest znacznie trwalsze i dłuższe niż organizm to przewidział. Skażone mRNA produkuje nadmierną ilość przypadkowego białka, powodując rozregulowanie organizmu i ryzyko powstania nowotworów. I faktycznie jest powiązanie z występowaniem pseudourydyny choroby Zinssera-Engmana-Cole oznaczającą się predyspozycją do występowania nowotworów.

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale