Blog
LEWICA WCZORAJ I JUTRO
jakubowski
jakubowski walczę o prawdę wbrew stereotypom
0 obserwujących 91 notek 80290 odsłon
jakubowski, 24 marca 2010 r.

Dawid Jakubowski - Oskarżam oskarżycieli Fidela Castro

 

Folder opublikowany w 2007 r. przez fundację „Solidarni z Kubą” Lecha Wałęsy podaje, że na Kubie jest 300 więzień, zapełnionych politycznymi wrogami systemu. Według raportu Amnesty International za rok 2009 liczba więzionych tam osób wynosi 120. Parlament Europejski  jednak wystosowuje obecnie żądanie zwolnienia 200 więźniów. Skąd tak rażące dysproporcje liczbowe ?

 

Oskarżam oskarżycieli Fidela Castro i niepodległej Kuby !

 

Oskarżam o manipulację i zakłamywanie faktów oraz fałszywą troskę o prawa człowieka.

 

 

 

Jarosław Maszewski, jedna z czołowych postaci opozycji poznańskiej lat 70. Fotografia w zbiorach prywatnych jego brata Andrzeja.

W opisie tego zdjęcia w wydanym przez Kartę zeszycie, zawarto informację, że charakteryzacja na kubańskiego rewolucjonistę, miała charakter autoironiczny, tymczasem dzisiaj o swojej fascynacji Kubą i postacią Che Guevary nie pamięta dzisiaj np. Antoni Macierewicz.

Nie jest to jedyny przypadek amnezji w tym środowisku. 

 

Guillermo Farinas w wywiadzie udzielonym brazylijskiemu dziennikowi dnia 18 marca 2010 podczas pobytu w szpitalu, będącego konsekwencją swego strajku głodowego, nazwał prezydenta Brazylii Ignacio Lulę da Silva mordercą.

http://www.ansa.it/ansalatina/notizie/rubriche/amlat/20100318162235047611.html

 

„Niewątpliwie jest oportunistą, nie demokratą" – człowiek, który wyraził niedawno swój podziw dla tego, co „zrobił dla Polski” Lech Wałęsa, charakteryzował głowę państwa dwukrotnie wybraną w wyborach przeprowadzonych zgodnie ze standardami demokratycznymi takimi oto słowami.

 

 

20 marca Farinas zwrócił się do ONZ, chcąc wymusić rezolucję potępiającą oczywiście niezmiennie Fidela Castro za „mordowanie go na oczach świata”. http://www2.esmas.com/noticierostelevisa/internacional/america/148646/farinas-pide-pinera-solicite-intervencion-onu


 

Każdy, kto nie dostosuje się do jego fanatycznego żądania, obsesji i urojeń, może być pewien, że zostanie nazwany mordercą. Taka jest logika myślenia człowieka, który profesurę zawdzięczał tej nienawistnej dla niego władzy. Dlatego on sam zapewne woli o tym tytule zapomnieć. Profesor to ktoś budzący respekt samym swoim tytułem, mimo że ci którzy studiują, bądź są w trakcie nauki, mogą powiedzieć, że nie zawsze jest to respekt w jednakowym stopniu zasłużony. Farinas jednak należy do tych, którym charakteropatyczne zmiany uniemożliwiają normalne funkcjonowanie w swojej profesji – ma na koncie pobicie koleżanki z pracy, za co zapewne ją stracił. Innym razem napadł z kijem na starszego człowieka. Prawdopodobnie osoby te miały nieszczęście głosić poglądy inne od jego własnych.


 

Zastanawia mnie również, kim jest dla Farinasa córka legendarnego bohatera rewolucji Ernesto Che Guevary zamordowanego przy udziale CIA, Aleida Guevara, której zdaniem strajkujący nie są żadnymi dysydentami, ani bohaterami wolności, tylko pospolitymi przestępcami.

http://www.elmundo.es/america/2010/03/12/cuba/1268412970.html

Wreszcie kim jest dla niego sam Che ?

Zadaję te pytania nieprzypadkowo, gdyż ten godny współczucia człowiek opętany wizją własnego męczeństwa, zdaje się uważać, że jego kraj wymaga zaprowadzenia w nim kapitalizmu, kompletnie ignorując zarówno jego historię przedrewolucyjną, jak też to, że ¾ społeczeństwa wcale o tym nie marzy, gdyż mają świadomość, czym jest w rzeczywistości owo „dobrodziejstwo”.

 

 

 

Szkoda, że pan Farinas nie przerwie strajku, by udać się do tej „wolnej” Polski, oczywiście nie zwiedzając jej tylko na zasadzie obejrzenia z wytrawnym przewodnikiem wybranych miejsc, bo musiałby doznać sporego szoku, gdyby przyjrzał się, jak w kapitalizmie, do którego tęskni wygląda los ludzi pracy i jak głębokie są rozwarstwienia społeczne.

Ciekawe na przykład, jak wytłumaczyłby sobie obrazek, który widziałem na własne oczy kilka dni temu z okna autobusu przejeżdżając koło Dworca Wileńskiego – w biały dzień, około 16ej, człowiek, nie wyglądający na lumpa, włożył rękę po łokieć do kamiennego kosza ze śmieciami, nie mogąc jednak widać wyciągnąć tego, co tam zobaczył, gdyż odszedł z rezygnacją. Interesuje mnie, jak zareagowałby Farinas, gdyby dowiedział się, że w polskim „raju” staż można odbyć tylko do pewnego wieku, ¾ ludzi mających w ogóle jakiekolwiek zatrudnienie pracuje bez żadnych umów o pracę bądź na umowy czasowe – tych „szczęściarzy” ( w porównaniu z tymi, którzy nie mogą znaleźć lub utrzymać żadnej pracy ), gdyż zdobycie zatrudnienia nawet na czarno graniczy z cudem.

 

Bardzo mnie interesowałaby jego wypowiedź na temat polskich polityków, jeśli odkryłby ile dzieci w naszym kraju nie dojada, jakie perspektywy ma większość kończących studia, jak wygląda nasze zaangażowanie w okupację Iraku i Afganistanu, gdy ujawniono ponad wszelką wątpliwość, że w Polsce były bazy wojsk północnoamerykańskich, w których torturowano jeńców.

Opublikowano: 24.03.2010 03:35.
Autor: jakubowski
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ktoś nazwał mój blog: "Dawid Jakubowski - o komunizmie, ale nie tylko" i to byłaby najwłaściwsza definicja.Jestem rewolucyjnym demokratą, który czuje, mówi i myśli po polsku. Boli mnie to co dzieje się ze świadomością społeczną, co dzieje się z moim krajem. Jednocześnie mam poglądy internacjonalistyczne na zasadzie równości nie zaś podległości.


Chcę by dla każdego czytelnika tego bloga jedno stało się wreszcie jasne. Jestem przeciwnikiem wszelkich zdegenerowanych totalitarnych organizmów państwowych i nie zamierzam bronić ani żadnej instytucji ani większości aktorów procesów dziejowych, bo gdy krew się leje,ponoszą za to winę obie strony-jednak jednostkom które powstrzymują te procesy, niezależnie od tego jak niewielu ludzi o tym wie i jak ponurą sławę niesłusznie przypisuje im większość, należy się cześć. Moim celem jest pokazywanie prawdy o człowieku-niekiedy optymistycznej, w innych przypadkach niezwykle przygnębiającej. Jestem wrażliwym człowiekiem który bez niczyich rad odkrył w sobie potrzebę działania razem z konsekwentnymi marksistami. Jestem historykiem analizującym dokładnie związki przyczynowo-skutkowe, autorem opublikowanej monografii Juliana Marchlewskiego.Wbrew temu co niektórzy myślą jestem całkowicie pozbawiony cech indoktrynera.

[video:http://www.narod.tv/?vid=71660]

 

[video:http://video.google.pl/videoplay?docid=-4097157661877160660&ei=XN8fSbnFKaf22QKDuM39Bg&q=nazarewicz]

WYWIAD Z PROF.RYSZARDEM NAZAREWICZEM WYBITNYM POLSKIM HISTORYKIEM I WETERANEM AL

 

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @eni71 Proszę bardzo:...
  • @jacor Nie posiadam zdolności kombinowania i oszukiwania, czy rozpychania się łokciami....
  • @qwardian Pojąłem teraz wszystko na wspak: to, co dotąd uważałem za oznaki bogactwa,...

Tematy w dziale