2 obserwujących
83 notki
24k odsłony
  454   0

Za Tuska było dużo lepiej - czyli odpowiedzi na wczorajsze komentarze.

    Wczoraj napisałem notkę gdzie pokazałem kolejny przykład, jak za czasów pis coraz częściej segreguje się obywateli na lepszych i gorszych

https://www.salon24.pl/u/antyoszolom/1101762,no-i-powiedzcie-mi-czy-polska-to-kraj-gdzie-wszyscy-sa-rowni

    Oczywiście dostałem typowe komentarze: jakoby za Tuska było gorzej i w sumie to nic złego jak policja aresztuje przeciwników pis bez żadnej podstawy. Te komentarze kreują nowa rzeczywistość za pomocą fałszywych faktów (tak zwanych fake news) i wymagają sprostowania. Doskonale sobie zdaję sprawę że po pokazaniu każdego fałszywego argumentu powoduje że odpowiedni ludzie zarzucą czytelników kolejnymi dziesięcioma fałszywymi oskarżeniami ale być może powoli ludzie zaczną się na takie praktyki uodparniać.

    Moją intencją nie jest wychwalanie Tuska i przekonywanie czytelnika jak to było super za jego rządów ale sprostowanie zarzutów jakoby obecnie było lepiej, bo jest coraz gorzej a tak dobrze jak za Tuska to prędko już nie będzie.


    Niejaki @Grabic twierdzi że

dożywotnie immunitety sędziowskie są niesprawiedliwością i w żadnym innym Kraju UE nie ma takich immunitetów.

Po pierwsze nie ma Kraju UE w którym powołuje się sędziów na jakąś kadencje po skończeniu której cofa mu się tytuł i immunitet, wszędzie tytuł sędziowski zyskuje się dożywotnio tak samo jak przysługujący sędziom immunitet. To pokazuje jak mało o świecie wie @Grabic ewentualnie o jego złej woli który dobrze o tym wie ale celowo tworzy fałszywe argumenty

W państwach cywilizowanych przyjęło się że politycy, dyplomaci jak i sędziowie potrzebują immunitetów aby przy wykonywaniu swojej pracy nie mogli być poddawania naciskom. W Państwach nisko rozwiniętych gdzie sędziowie nie mają takich immunitetów, sądownictwo jest na bardzo niskim poziomie i najczęściej sędziowie wykonują polecenia władców, dlatego takie immunitety są niezbędne i jest to jedno z osiągnięć cywilizacji Europejskiej pozwalający wskoczyć na wyższy poziom rozwoju. Twierdzenie że immunitety sędziowskie powodują segregacje obywateli jest po prostu prymitywnym argumentem człowieka który kompletnie nie rozumie systemu w którym żyje a brak takich immunitetów spowodował by cofnięcie się w rozwoju do średniowiecza, co zapewne wielu zwolenników pis przyjęło by z zadowoleniem, do momentu aż na własnej skórze nie doświadczyli by uciążliwości tamtych systemów.

    Komentator @Dociekliwy 2, na moje zarzuty że obecnie wszystkie stanowiska są zarezerwowane dla partyjnych, pisze:
"Na jakim świecie Ty żyłeś ? /żyjesz ?/. Tak zawsze było jest i będzie (nie tylko w Polsce).
Powiem więcej - takie są reguły demokracji - kto wygrywa wybory ten obsadza swoimi ludźmi te stanowiska."

Kiedy ktoś ukradnie cukierka to nie można stawiać znaku równości do kogoś kto ukradł miliony. Oczywiście że zawsze można znaleźć pojedynczy przypadek kiedy było polityczne mianowanie ale nieprawdą jest że za czasów poprzednich rządów dobieranie kadr zarządzających było takie same jak obecnie. Przez 30 lat niepodległej Polski jedne rządy miały więcej inne mniej takich politycznych stanowisk ale żaden rząd nie odważył się powoływać wyłącznie partyjne zarządy i zawsze za czasów poprzedników większość takich stanowisk stanowili ludzie apolityczni z kompetencjami. Obecne upolitycznienie dobierania kadr można porównać jedynie z czasami PRL a za czasów Tuska wprowadzono nawet prawne ograniczenia aby osoby bez kompetencji nie mogły zajmować odpowiedzialnych stanowisk, co obecnie zostało zniesione po dojściu pis do władzy.

Wierutnym kłamstwem jest że zawsze tak było bo za Tuska było zdecydowanie lepiej, wtedy wylatywało się z rządu za brak wpisania zegarka lub zjedzenie ośmiorniczek obecnie giną setki milionów i nikt nie ponosi odpowiedzialności.


@bolus pisze

"Dobrze,że się umyła.Przedtem przyklejała się do Policjantów.Smród buzie wykrzywiał."

Prymitywne odczłowieczanie przeciwników politycznych. Najważniejsze, nie wiem czy ta Pani miała problemy z higienom i najprawdopodobniej jest to po prostu podłe oszczerstwo ale nawet jeżeli ma takie problemy to nie ma to znaczenia dla faktu że policjanci aresztowali ją bezpodstawnie. Odczłowieczanie przeciwników jest typowe dla mrocznych czasów które ludzkość potem się wstydzi.


@KIJO

"Autor notki mówiąc kolokwialnie "pali głupa" i  ma krótka pamięć , największy przykład równych i równiejszych to "pomroczność jasna" a następnie wypadek na motocyklu Jarosława Wałęsy . Pis nie idealny ale i nie jest tak bezczelny jak poprzednicy, tylko pismaki z każdej wpadki robią hallo a za poprzedników udawali że "deszcz pada"."

Właśnie że mam bardzo dobrą pamięć i pamiętam jak za czasów kiedy pis był w opozycji jego zwolennicy gwizdali i buczeli na cmentarzach i wtedy każdy miał prawo przeciwko władzy protestować. Za Tuska nie było politycznej kontroli sędziów, prześladowań opozycji a afery i przekręty były niczym w porównaniu z tym co obecnie się dzieje.


P.S.

Tak jak się spodziewałem w komentarzach nie ma żadnego odniesienia do wczorajszych fałszywych argumentów, za to na cztery wczorajsze sprostowane fake news dzisiaj naliczyłem już dziesięć nowych fake news.

Tak się robi wodę z mózgu czytelnikom, nikt nawet nie próbuje bronić wczorajszych kłamstw tylko dzisiaj zarzuca się czytelnika nowymi, tak aby czytelnik się pogubił i nie umiał ocenić sytuacji.

Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale