antyoszolom antyoszolom
84
BLOG

Pis widzi że sądownictwo źle działa i postanawia po raz kolejny je naprawić.

antyoszolom antyoszolom Polityka Obserwuj notkę 5

Wywiad Brudzińskiego w RMF24

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/rozmowa/news-brudzinski-naciski-z-ke-nie-byly-potrzebne-sami-zorientowali,nId,5947802#crp_state=1


"Zobowiązaliśmy się do tego, że będziemy reformować wymiar sprawiedliwości nie wobec Ursuli von der Leyen, czy urzędników - żeby nie powiedzieć w ostrzejszym tonie: urzędasów brukselskich -  tylko zobowiązaliśmy się wobec społeczeństwa, wobec narodu. My tę reformę realizujemy, natomiast co do likwidacji Izby Dyscyplinarnej to przecież nie było potrzeby nacisków ze strony Ursuli von der Leyen czy Komisji Europejskiej, bo my sami zorientowaliśmy się, że jest to instytucja dysfunkcyjna, że nie spełnia roli, którą ustawodawca przewidział dla niej i stąd już wtedy padały takie głosy."


Przypomnę że od czterech lat toczy się batalia prawna o Izbę Dyscyplinarną gdzie: z jednej strony byli eksperci i opozycja twierdząca że instytucja ta niszczy Polskie sądownictwo a z drugiej strony była partia rządząca ze swoimi zwolennikami która twierdziła że instytucja ta jest niezbędna aby uzdrowić Polskie sądownictwo. Trzeba też zaznaczyć że istnienie tej Izby jest przyczyną sporu z UE i blokuje wypłatę ogromnych funduszy na czym bardzo cierpią Polacy i Polska gospodarka.

Zwykły człowiek powiedział by że się pomylił i cofną by się z pomysłów które z czasem uznał by za blednę ale PIS wzorem partii komunistycznych nigdy się nie myli. Zamiast przyznać się do błędu i cofnąć działanie instytucji która okazała się dysfunkcyjna, to partia postanowiła bohatersko rozwiązać problem która sama stworzyła.

To nie jest tak że cofamy się bo udowodniono nam że instytucja którą stworzyliśmy jest gniotem. To my sami w naszej nieskończonej mądrości zauważyliśmy że Izba Dyscyplinarna która nie wiadomo kto stworzył źle działa i partia rządząca w swej dobroci i troski o obywateli postanowiła Izbę Dyscyplinarną naprawić.

"(Izba) nie spełnia roli, którą ustawodawca przewidział dla niej". To nie PIS powołał tą izbę a jakiś tam ustawodawca.

PIS tak jak komuniści ma misje nieustannego bohaterskiego naprawiania tego co już wielokrotnie wcześniej naprawiał z takim skutkiem że po naprawie jest zazwyczaj gorzej aniżeli było przed naprawą.

Podatki Partia też nam naprawiła, wprowadzając "pisowski" ład który wywrócił obecny system podatkowy do góry nogami i odniósł on tak ogromny "sukces" że już go kilkakrotnie z kolejnymi "sukcesami naprawiano". Aby na koniec po udanych naprawach systemu podatkowego zapowiedzieć że w przyszłym roku znów zostanie wprowadzony kolejny nowy system podatkowy.

Jeszcze kilka takich napraw i kilka takich sukcesów a Polska naprawdę popadnie w ruinę.


Pytanie pozostaje: czemu skoro wszyscy się zgadzamy z tym że Izba Dyscyplinarna jest do D... to czemu ona dalej funkcjonuje i szkodzi naszym Narodowym interesom? Jeżeli Izba Dyscyplinarna jest dysfunkcyjna to czemu partia rządząca tak po prostu jej nie zlikwiduje?

Odpowiedź jest prosta: Pisowi nie chodzi oto żeby coś naprawić ale chodzi oto aby nieustannie trwał proces naprawiania, ponieważ takie nieustanne "sukcesy" podobają się jego elektoratowi i trzymają go u władzy.

antyoszolom
O mnie antyoszolom

Ten kto szczuje na Polaków jest moim wrogiem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka