39 obserwujących
571 notek
527k odsłon
855 odsłon

Zaraza zarazie nierówna

Wykop Skomentuj28

TVN nakłapał wczoraj, że mamy lawinowy wzrost zachorowań na odrę. 1300 przypadków. W Europie jest ponoć jeszcze gorzej. Przyznał nieśmiało - za ekspertami - że to rezultat napływu imigrantów, zwłaszcza z Afryki, gdzie odra hula aż miło.

Jeśli chodzi o Polskę, to również "z taką lekką nieśmiałością" okazało się, że odra napływa do nas z Ukrainy wraz z siłą najemną. Oberwało się jednak głównie "antyszczepionkowcom", na których psy powiesił pan Pinkas za szerzenie paniki i ciemnoty. 

Tymczasem czujny na potrzeby swoich reklamodawców TVN nie zająknął się słowem o znacznie groźniejszej zarazie, która lawinowo rozwija się w Polsce. Otóż okazuje się, że systematycznie przybywa u nas zakażeń kiłą. Szacuje się, że rocznie jest ich ok. 2 tys., a specjaliści podejrzewają, że zakażonych jest zdecydowanie więcej. Część zakażonych pozostaje bowiem jeszcze niezdiagnozowanych, gdyż korzysta z prywatnych gabinetów medycznych i pozostaje nieodnotowana w medycznych statystykach. 

Jak mówiła na warszawskiej konferencji „Wirusologia 2019 r.” dr Grażyna Cholewińska, ordynator oddziału HIV w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie - w kraju mamy duży problem z chorobami przenoszonymi drogą płciową, a jeśli chodzi o skalę zakażeń, to z sytuacją taką nie mieliśmy do czynienia od 50 lat. 

Co ciekawe, za choroby weneryczne nie odpowiadają u nas jeszcze "antyszczepionkowcy", ale wszystko przed nami. Wprawdzie, gdy pogrzebie się mocniej w statystykach tych wszystkich syfilisów, to okazuje się, że w 70 proc. roznoszą je ci, za krytykowanie których fejsbuk daje bana, no ale na to nie poradzimy. Nie od dziś wiadomo, że zaraza zarazie nierówna.

Wykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości