0 obserwujących
8 notek
4175 odsłon
  481   0

”Winowajcy” powstańcie z grobów. Oczyszczenie i Zatracenie

Rzeź wołyńska z 11 lipca 1943 roku jest wciąż tego lata tematem tabu w kronikach Ukraińskiego IPNu. Stanowisko w rocznice wydarzeń wołyńskich wydało MSZ Ukrainy.  Wybaczamy i prosimy o przebaczenie w imię nowego zagrożenia ze wschodu.  Ukraińscy historycy zwracają uwagę, że za wydarzenia na Wołyniu odpowiadają niestety polscy partyzanci którzy wymordowali 20 tys. ukraińskich chłopów. Czy można się zgodzić z taką interpretacją historii ?!?

Czym zawiniły polskie rodziny od lat żyjące w przyjaźni z ukraińskimi sąsiadami  ? Jakaż to była wina cywili których nie oszczędzano pod toporami siekier, pił, noży z błogosławieństwem Popów ? Czy żyli w dżungli, w której mord staje się rytuałem bez jakichkolwiek moralnych zasad ?!

Udający się w słoneczne dni na pola polscy chłopi nie bawili się w politykę czasów wojny. Pragnęli zebrać żniwa by przetrwać  niełatwe czasy.  Przed wojną  mogli liczyć na pomoc ukraińskich sąsiadów. Teraz z ich rąk mieli zostać spaleni żywcem, obdarci ze skóry. Nieopisana słowami zwierzęca nienawiść bo trudno mi odszukać słowa ludzka. Czym zawiniły ofiary, które jeszcze rok wcześniej ze swoimi oprawcami  bawiły się,  pijąc, wspólnie tańcząc na weselach połączonych rodzin ? Czym zawiniły ofiary , które każdego dnia gościły w swych domach sąsiadów którzy okazali się katami ?

Czyż można rozgrzeszyć namaszczonych  przez Popów i nacjonalistyczną ideologie UPA katów walczących o niepodległość Ukrainy ? Czy można rozgrzeszyć wyklęte przez Boga zbrodnie ? Pamiętaj  Nie zabijaj.

A jednak zabijali.  Przerażające, że poszukujemy rozgrzeszenia czynów tak niegodnych człowiekowi.  Mogli zabijać bo takie były czasy, mogli zabijać bo takie a nie inne były przedwojenne rządy Sanacji ?!

W toku przytaczanych argumentów pojawia się nowy. Mogli zabić bo walczyli o niepodległość Ukrainy. Polacy mieli być przeszkodą mordując 20 tys. ukraińskich cywili.  Obserwuje z ust ukraińskich historyków próbę zatuszowania niewygodnych faktów z historii Ukrainy.  Droga, która prowadzi do zatracenia sumienia.  Czy Polacy udający się na msze  otoczeni wokół kościoła przez oddziały UPA nie mieli prawa do życia ?! Czyż nie mieli prawa do zabarykadowania drzwi, chwycenia za dostępne cegłówki by nie być torturowanym i obcinanym na żywca piłą ???   Z rąk polskich cegłówek mogło zginąć więcej bohaterów z UPA. Co za absurd.

Grady lecące w stronę ulic Mariupola i Donbasu wstrząsnęły polską opinią publiczną. Empatia wobec cierpienia  narodu ukraińskiego była nie do opisania. Wzburzenie, gniew i troska o sąsiadów.  Czym zawinili cywile z ukraińskiej metropolii ?!  Czas  drodzy ”przyjaciele” z Ukrainy  byście zrozumieli, że moje wzburzenie wywołuje  niekontrolowana fala  przerzucenia winy za rzeź wołyńską na zapomniane mogiły i zgliszcza podpalonych nieistniejących wiosek polskich Lachów.

Kochali Was sąsiadów, nieśli pomoc w granicach solidarności podczas żniw  a zgotowaliście im los piekła. Za co ?  Za to że byli Polakami z dobytkiem który można było przejąć, dla nieokreślonych granic barbarzyństwa.

Pamiętajcie Wasi wyklęci bohaterowie z ulic Kijowa brali udział w krwawym rytuale którego historia nie wymarzę. Nie wymarzę pamięć Boga. By żyć w chrystusowym pokoju.

Bez słowa przepraszam łza z zapomnianej mogiły nie zniknie z Waszej ziemi.

Nadio Szewczenko w którym kierunku lecicie ? W kierunku oczyszczenia czy zatracenia........ ?!

Arkadiusz Sahaj

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale