Jambalaya
najpiekniejszy blog świata
25 obserwujących
728 notek
271k odsłon
175 odsłon

może jednak zapłaćmy tym Żydom? - big picture

Wykop Skomentuj18
 1. http://art-deko.salon24.pl/788586,moze-jednak-zaplacmy-tym-zydom

  http://naszsalon24.org/2017/06/24/moze-jednak-zaplacmy-tym-zydom/


  notka do której link zamieszczam powyżej doczekała się co prawda tagów, ale nie spotkała się z wiekszym zainteresowaniem. wiem nawet dlaczego...temat wzbudza emocje. dyskusja jaka wywiązala sie pod notka na salonie24 i na PT sprawiła że musze umieścić uzupełnienie. ponizej mój komentarz w odpowiedzi na komentarz blogera, będący jakby podsumowaniem tego, " co autor miał na mysli" pisząc notke.


    


  „To co opowiada @provo to są jakieś cock & bull story.”

  przykro mi że tak myslisz. przykro mi też ze prawie wszyscy w tej sprawie widzą tylko pieniądze a mało kto chcą spojrzeć na big picture.
  juz tytuł notki wraz ze znakiem zapytania umieszczonym na jego końcu daje do zrozumienia że sam nie jestem pewien co nalezy tym fantem zrobić.
  wieloletnie ataki medialne, oskarżenia posrednie i bezpośrednie Polski o współudział w Holokauście i brak zdecydowanej postawy Polski w kwesti ukrócenia tych wybryków, sprawia że sprawa roszczeń żydowskich, paradoksalnie jest doskonałą okazją do przypomnienia światu o tym kto za Holokaust jest odpowiedzialny.
  to ze ktos uważa że ma prawo zwrócić się do jakiegoś kraju z prośbą, czy żadaniem o rekompensate jest sprawą najnormalniejszą w świecie. każdy ma prawo. pytanie na które nikt nigdy nie dał oficjalnej odpowiedzi, to to, czy roszczenie te są uzasadnione? jak dotąd oprócz luznych wypowiedzi i wrzawy wygrażającej ” bezczelnym z Brooklynu ” nie spotkałem się z zadną oficjalną analizą prawna przygotowaną na zlecenie RP.
  nie zapominajmy że mówimy o majatkach polskich obywateli, którzy z własności zostali okradzeni i nastepnie zamordowani. obowiązkiem państwa jest niezwłoczne ustalenie zasadności żadań i w przypadku stwierdzenia takiej zasadności, natychmiastowe wdrożenie procedury mającej na celu pozyskanie funduszy na rekompensaty od państwa, które jest odpowiedzialne za zbrodnie na polskich obywatelach. jest to też doskonała okazja do tego żeby przypomnieć państwu niemieckiemu że nigdy nie została uregulowana z Polską kwestia odszkodowań za straty i zniszczenia wojenne spowodowane przez państwo niemieckie w czasie trwania II wojny swiatowej.
  jawność i przejrzystość tego procesu będzie dowodem na niezależność i suwerenność państwa polskiego a także dowodem na to, ze Polska zasługiwała i zasługuje na wysokę pozycje w rodzinie krajów praworządnych.
  i to jest dyplomacja

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale