2 obserwujących
685 notek
553k odsłony
1699 odsłon

Kaczyński uważał, że Rydzyk współpracuje z Rosją? Tak twierdzi K

Wykop Skomentuj4

Z najnowszej książki Michała Kamińskiego, wynika, że Jarosław Kaczyński nie darzył zaufaniem szefa Radia Maryja. "To nie jest przypadek, iż jego nadajniki są na Uralu" - mówił Kaczyński i sugerował, że Rydzyk działa dla Moskwy.

Nie ma powodów, aby, akurat w tej sprawie Kamińskiemu nie wierzyć. Znane są przemówienia prezesa PiS, w których krytykował redemptorystę. Kaczyński przez lata nie znosił szefa Radia Maryja - twierdzi Kamiński.

Sytuacja się jednak zmieniła. Warto przypomnieć przemówienie Kaczyńskiego w rocznicę katastrofy smoleńskiej, w którym publicznie wyraził wdzięczność za wsparcie dla PiS, dla ojca Rydzyka. Szef "Radia Maryja" jest od kilku lat najbliższym sojusznikiem Jarosława Kaczyńskiego. W tą sobotę Prawo i Sprawiedliwość weźmie udział w manifestacji w obronie TV Trwam. Jak to się stało, że dyrektor Radia Maryja z człowieka, którego prezes PiS darzył dużą niechęcią, stał się największym sojusznikiem IV RP?

Z książki "Koniec PiS-u" wynika, że to Kamiński z Bielanem byli pomysłodawcami zbliżenia PiS-u z medialnym konglomeratem Rydzyka, i co ciekawe Jarosław Kaczyński nie był tą ideą zachwycony: "W pewnym momencie razem z Adamem Bielanem zrozumieliśmy, że Rydzyk jest nam potrzebny, bo przez niego wyrastała nam u boku potęga LPR. Poza tym jego radio z wielką niechęcią, a czasem wręcz wrogością, mówiło o braciach i o PiS. Więc poszliśmy do prezesa z pomysłem, że trzeba się dogadać z Rydzykiem. Jego pierwsza reakcja była pełna niechęci, ale z czasem dał się przekonać" - czytamy na wyborcza.pl.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale