0 obserwujących
257 notek
156k odsłon
  669   0

CBA w Ostrowcu Świetokrzyskim

 

W nawiązaniu do tej informacji słowem wstępu:

Przez te 10 lat, pełnych misjii i wizji,i niezliczonej ilości rzeczywistych,oraz tylko czysto papierowych programów, ukraszonych pięknymi słowami i przyodzianych w szczytniejsze hasła  - efekt jest taki:

Gmina liczy 3936 mieszkańców

Bałtów się wyludnia -    "W ubiegłym roku w gminie Bałtów odnotowano 62 zgony, podczas gdy na świat przyszło zaledwie 24 dzieci."

http://www.wiadomoscisw.pl/news.php?readmore=897(link)

Żywność dla Mieszkańców Gminy -    "W roku 2012 rozdano ok. 40 ton żywności dla 700 najuboższych osób zamieszkałych na terenie naszej gminy."(a to nie wszyscy!)

http://www.gminabaltow.pl/index.php?gm=aktw&arch=1&strona=1&id=1261(link)

 

Rzecz jasna problemy są w całym kraju,kraj w kryzysie,ale... Bałtów należy rozpatrywać odrębnie,bo przez te ponad lat "intensywnego rozwoju" przez grupę lokalnych altruistów i dobrodziejów efekt tych działań,najdelikatniej rzecz ujmując-mocno dyskusyjny.Szczególnie mając świadomość ogromu środków publicznych pod przeróżną postacią,jakie do "bałtowskiego rozwoju" posłużyły: dotacje UE,dofinansowania z województwa,powiatu,czy wreszcie gminy,oraz inne materialne formy wsparcia,jak choćby pracę gminnej interwencji,gminny prąd i wodę,a także preferencyjne najmy lokali i dzierżawy gruntów,a jeszcze wszelkie ulgi,czy też zaniechania podatkowe,które także zalicza się do korzyści majątkowych, itp,itd, to...

utworzone za to tutaj miejsca pracy są,najprawdopodobniej najdroższymi w kraju!

Ale... co tam,jak "Lider" to LIDER,i póki co,zabawa  trwa!

 

Na balu "Z Twarzą"

"Na bal charytatywny przybyli przedstawiciele władz, organizacji pozarządowych, ostrowieckiej uczelni oraz liczna grupa przedsiębiorców Ostrowca i okolicznych gmin z województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego. Bal otworzył Jarosław Kuba życząc przybyłym udanej zabawy...

całość -  http://www.ostrowiecka.pl/ostrowiec-swietokrzyski/miasto/5528-na-bali-qz-twarzq-zebralimy-35-tys-z-zdjcia

Wnioski o odwołanie dwóch członków zarządu powiatu skierowało do przewodniczącego rady powiatu ostrowieckiego Centralne Biuro Antykorupcyjne - dowiedziała się PAP. Informacje potwierdził rzecznik prasowy CBA Jacek Dobrzyński.
Jak powiedział Dobrzyński, funkcjonariusze CBA przeprowadzili w ostatnich dniach stycznia kontrolę przestrzegania przez dwóch członków zarządu powiatu ostrowieckiego przepisów tzw. ustawy antykorupcyjnej oraz prawidłowości i prawdziwości oświadczeń majątkowych. Postępowania obejmowały okres od 14 grudnia 2010 r. do chwili obecnej. - W trakcie kontroli ustalono, że jeden z członków zarządu powiatu ostrowieckiego pełnił jednocześnie funkcję członka komisji rewizyjnej w jednej ze spółek, w składanych z tytułu wyboru i pełnienia funkcji oświadczeniach majątkowych nie ujawnił tej informacji - poinformował Dobrzyński.

Według CBA drugi członek zarządu powiatu ostrowieckiego objęty kontrolą prowadził jednocześnie działalność gospodarczą i posiadał w jednej ze spółek udziały o wartości stanowiącej 66,66 proc. wartości wszystkich udziałów kapitałowych. CBA w odpowiedzi przesłanej PAP nie ujawniło nazwisk członków zarządu, którzy naruszyli przepisy. Przewodniczący rady powiatu ostrowieckiego Sławomir Radlak (Platforma Obywatelska) poinformował, że otrzymał informację o wniosku CBA, ale nie zdążył się z nim zapoznać, dlatego nie chciał komentować jego treści. - W środę mamy bardzo ważną sesję rady powiatu, dokument będę w stanie przeanalizować w czwartek - dodał.

Radio Kielce- http://www.radio.kielce.pl/page,,CBA-w-powiecie-ostrowieckim,a3b3a3388aa8c2c07751d85a873b2827.html

 

 

 

NieOtake... POwiaty chodziło!-patologie III RP ( fragment tekstu z 17.07.2011)

 

 

....Przypominam sobie argumentację Michała Kuleszy,gdy wyjaśniał cel reformy terytorialnej i tym samym powołania powiatów.Miały one służyć wszędzie tam tzn.w sprawch które przerastają miasto lub gminę.Jako ta najmniejsza wspólnota wespół,zespół miała podejmować te podstawowe wyzwania i obowiązki wobec obywateli które należą do gestii państwa,a więc służbę zdrowia i komunikację publiczną min.też!Czy dobrze to pamiętam?Tak miało być,czy nie?!

Jak jest... jako ciekawostkę podam Wam dwa linki i proszę kliknijcie na nie-proszę...Pierwszy, a tu drugi i.. co.. to samo!Jak to możliwe?Jeden oficjalny samorządowy,drugi komercyjny i polityczny,a zawartość ta sama!Podobnie jest u mnie ze stowarzyszeniami,a jest ich kilka,ale prezes jest jeden i zależnie przez które ramię się obróci wtedy tego jest prezesem?!Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Bałtów posiadające status organizacji pożytku publicznego tzn.z 1% odpisem podatkowym(ciekawe czy i kto sprawdza PITy pracowników),Stowarzyszenie Delta(czysta komercja min.JuraPark,czyli firma której pracownicy "sondowali" nastroje pracowników oraz pozostałych mieszkańców gminy przed lokalami wyborczymi podczas Referendum2007 i Wyborów2008,a przy tych samorządowych prowadzili "wolontariat" podczas kampanii wyborczej polegający na zrywaniu i zaklejaniu plakatów nie "namaszczonych" kontrkandydatów),PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE ALLOZAUR SP Z O O,-ale tu prezes występuje w roli "wicka",choć społeczne to posiada identyczne LOGO,co komercyjny "JuraPark" .Nawet ludzie u mnie nie mogą się w tym połapać.Na co i po co takie pomieszanie z poplątaniem? Gdy nie wiadomo o co chodzi,to... Wytężcie swoje szare komórki,a tam znajdziecie odpowiedź!

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale