0 obserwujących
257 notek
156k odsłon
  305   0

Bendem pałował!

 WałęsaZOMO

 

"Wstyd mi za ludzi,którzy kiedyś należeli do grona zacnych działaczy Solidarności,walczących o wolność,demokrację,poszanowanie praw obywatelskich,społeczeństwo obywatelskie.O to,abyśmy my,Polacy czuli się w Polsce,jakw swoim domu.W swojej ojczyźnie.To,co stało się w polskim Parlamencie,łamie podstawowe prawa obywatelskie...."


więcej - http://baltow.mobile.salon24.pl/417963,palowac-ich-czyli-jak-walesa-wypial-sie-na-solidarnosc


Z historii polskiej lustracji:
Za Jackiem Kuroniem:

"4 czerwca 1992 – Jacek Kuroń notuje:„Poszedłem do Geremka, gdzie
Kuroń: "Lechu, idź w zaparte"  


4 czerwca 1992 – Jacek Kuroń notuje:


„Poszedłem do Geremka, gdzie radzili już nasi klubowi mędrcy. Tam dowiedziałem się, że są dwie listy. ” (…) „Bronek powiedział też, że Wałęsa właśnie pisze list do posłów, w którym przyznaje się, że jakieś tam deklaracje parę razy podpisał. Wiedziałem o tym od zawsze i rozumiałem młodego robotnika: nigdy nie zakapował kolegów, ale niby dlaczego nie miał czegoś podpisać? (…)
Wkurzyła mnie tylko bierna postawa Lecha,bo zrozumiałem z relacji Bronka, że w liście do posłów ma być tylko przyznanie się i coś w rodzaju prośby o wybaczenie, a nie ma zdecydowanego stanowiska w sprawie lustracji. Zadzwoniłem do Belwederu i jakoś szybko mnie połączyli z prezydentem.- Cześć.- Cześć.-Zanim cokolwiek podpiszesz — mówię do niego — Lechu, spotkaj się ze mną.- Szkoda - mówi - że tak późno dzwonisz, bo ja już wszystko, co miałem podpisać, podpisałem.- A co? — pytam. Odczytał mi swoje ostatnie oświadczenie, w którym ostro występuje przeciwko lustracji i rządowi Olszewskiego.- No i dobrze — powiedziałem z ulgą w głosie. — Tak trzymać.(…)- Teraz jednak musimy go obalić za wszelką cenę.- Tak, za wszelką cenę - powtórzył po mnie, z akcentem na słowie „cena" 


http://baltow.mobile.salon24.pl/417963,palowac-ich-czyli-jak-walesa-wypial-sie-na-solidarnosc

 

HOME - http://baltow.com

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale