z drugiej ręki
Nie jestem dziennikarzem - piszę tylko o swoich wrażeniach, odczuciach, odbiorze rzeczywistości medialnej. Bo jak jest NA PRAWDĘ - a któż to wie?
22 obserwujących
243 notki
156k odsłon
172 odsłony

PiS o wyborach korespondencyjnych

Wykop Skomentuj12

Bardzo interesujące jest zdanie pani profesor Pawłowicz na temat wyborów korespondencyjnych.

Zdanie pani Profesor jako dzisiejszej sędzi Trybunału Konstytucyjnego powinno być chyba wzięte pod rozwagę? 

A co na ten temat sądzi prominentny poseł PiS Marcin Horała ?


Bardzo interesująca jest też odpowiedź dzisiejszego europosła Adama Bielana udzielona na pytanie  zadane  w dziewiątej minucie video, a dokładniej 9:35Wbrew tym opiniom nie jestem przeciwnikiem głosowania korespondencyjnego. Ba! uważam, że powinna być wprowadzona możliwość głosowania zdalnego - internetowego. Pokazując te wypowiedzi chciałem tylko pokazać jak głęboko przemyślane opinie wygłaszają nasi wybrańcy. Jak z pełnym przekonaniem potrafią zmienić front o 180 stopni. Zmieniły się okoliczności czy wola pełnomocnika pani Basi? A może widząc takie możliwości fałszerstw i nieprawidłowości rządzący postanowili z nich skorzystać? Nie, nie sądzę tak. Mamy po raz kolejny do czynienia z wielką improwizacją.

Oczywiście zaraz przeczytam, że opozycja też wykonała obrót. Tylko, że to nie jest prawdą. Oczywiste jest, że KO nie chce wyborów w pełni korespondencyjnych w trakcie pandemii. Nie wynika to jednak ze sprzeciwu wobec tej formy głosowania tylko ze sprzeciwu wobec urządzania ich tu i teraz.   

Nie został ogłoszony stan wyjątkowy, ale faktycznie trwa. Nikt nie może powiedzieć, że mamy w pełni normalną sytuację. Powinniśmy skoncentrować obywatelską aktywność na wzajemnej pomocy i zwalczaniu skutków pandemii, albo skutków stosowanych, trujących dla gospodarki lekarstw. 

Improwizacja jest immanentną cechą rządów "dobrej zmiany". Od 2015 roku obserwujemy skrajną nieodpowiedzialność polityków demontujących system demokratycznych zabezpieczeń w państwie. Zarządzanie kryzysem (przez siebie wywołanym) jest żywiołem pełnomocnika pani Basi.

W sytuacji wyjątkowej powinno się realizować plany postępowania kryzysowego. Każdy rząd powinien mieć takie przygotowane. Powinny być przygotowane procedury i zapasy, a my obserwujemy chaos decyzyjny i propagandowe zakupy.

Nie można przewidzieć wszystkiego? No, nie da się! Dlatego między innymi, konstytucja przewiduje stany wyjątkowe. Zamiast skorzystać z gotowych reguł PiS na prędce, wymyśla własne. Stanowione prawo powinno być uniwersalne. Sejm nie powinien rządzić ustawami. Tylko rząd powinien korzystać ze swoich prerogatyw umocowanych w prawie.

Stosowane przez PiS "wytrychy" rujnują demokrację i praworządność, a na dodatek czy są skuteczne? 

  

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale