screen z GW
screen z GW
ojciec & dyrektor ojciec & dyrektor
653
BLOG

Senator Bonkowski udosępnił film z GWyborczej i został obłożony anatemą.

ojciec & dyrektor ojciec & dyrektor Polityka Obserwuj notkę 3

Początek artykułu ze stycznia 2016, opisującego ten film (reszta w części płatnej) nie zapowiada, że mamy do czynienia z propagandą. Centrum Badań nad Zagładą Żydów twierdzi, że film był inscenizowany.

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19462596,hitlerowcy-nakrecili-szokujacy-film-w-warszawskim-getcie.html

O filmie pisałem niedawno tu. Agencja Karl Höffkes posiada największe w świece archiwum filmów prywatnych powstałych od 1900 do 1945.

Jeszce inne media o filmie:

Tu Radio Zet o filmie: http://archiwum.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Film-o-warszawskim-getcie-nakrecony-przez-hitlerowcow-VIDEO-00017215

a tu TV Republika: http://arch.telewizjarepublika.pl/niemcy-nakrecili-szokujacy-film-w-warszawskim-getcie-nagranie-trafilo-do-internetu,28493.html

Jeszcze Radio Zet:

(...)

Nagranie znają naukowcy z Polskiej Akademii Nauk. Zdaniem prof. Jacka Leociaka, członka Centrum Badań nad Zagładą Żydów PAN, materiał, który trafił do polskiej sieci, był w ogromnym stopniu inscenizowany.

(...)

Nakręcony przez Niemców materiał miał służyć najprawdopodobniej celom propagandowym. Ostatecznie jednak filmu nie wykorzystano i nie zmontowano. Nagrania znaleziono pod koniec lat 90. XX wieku.


EDIT: Dorzucam zrzut ekranu. Jeśli nie działa link do GW polecam użycie google

Gdzieś w drodze z Polski i do Polski.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka