Blog
Biez Wodki Nie Razbieriosz
Forum Rosja-Polska
Forum Rosja-Polska "Bcё будeт прaвильнo, нa этoм
90 obserwujących 532 notki 1414722 odsłony
Forum Rosja-Polska, 29 grudnia 2009 r.

Waldemarowi Pawlakowi:Noworoczna promocja rosyjskiego naftoportu

   Rosjanie otworzyli nowy naftoport we Władywostoku. Od dawna realizują to czego my nie potrafimy. Dywersyfikują drogi eksportu ( w naszym przypadku chodzi oczywiście o import ). Rozumieją to czego z jakichś niejasnych dla mnie powodów  w Polsce nie rozumieją niektórzy  politycy (z litosci nie podam nazwisk) , którzy z uporem maniaka wmawiają nam, że w naszym uzależnienieu od jednego kierunku dostaw nie ma nic zdrożnego tak jak nie ma nic zdrożnego w dalszym rozwoju uzależnienia. Na budowie naftoportu we Władywostoku straci również nasz naftoport w Gdańsku przez który eksportowano do tej pory część rosyjskiej ropy. Oczywiście po wybudowaniu naftoportu należało go odpowiednio zareklamować w związku z czym natychmiast ogłoszono, że w związku z krnąbronoscią Ukrainy ropa nie popłynie do Słowacji, Czech i Węgier. Ukraina musiała sie ugiąć, już podobno podpisuje odpowiednie umowy. Dlaczego? Dzięki dywersyfikacji.

  Zupełnie przy okazji ogłoszono również doroczną noworoczną promocję Nord Stream. Ustami Aleksieja Millera ogłoszono, że Ukraina nie będzie w stanie regulować płatności za gaz co w domyśle zaowocuje brakiem gazu również w Europie. W sumie nie wiadomo skąd taka konkluzja ponieważ Ukraina od dłuższego czasu płaci za gaz regularnie. No ale ta akurat promocja jest mniej spektakuarna ze względu na mozliwą szkodę jaką może wyrządzić ukraińskim prorosyjskim politykom przed wyborami.

  A konkluzja jest taka: Panie Wicepremierze Pawlak, Pan się uczy...

Czarek Krysztopa

p.s. jakby co to nadal mnie tu nie ma, rozumiecie...embargo na salon24;)

p.p.s. kolega bloger kaminskainen prosił o polecenie uwadze kolegów swojego wpisu pt. "Afera ruska o Krysztopę":) http://www.kaminskainen.salon24.pl/142022,afera-ruska-o-krysztope

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Мощный удар для наших маленьких еврозрителей: по смс-голосованию Кончита Вурст получила от России ТРЕТЬЕ МЕСТО. Ах вы, лицемерные гады!"
"На Украине произошло народное восстание против коррумпированной и воровской власти. Ядром этого восстания были Киев и западные области страны, но его поддержала (молчаливо) и большая часть юго-востока, иначе бы сейчас Янукович не проводил странных пресс-конференций в Ростове-на-Дону. На эту тему есть политическое заявление партии, которую я возглавляю. У народа есть право на восстание в условиях, когда другие политические методы борьбы исчерпаны. Не буду долго рассусоливать. Два примера о том, что такое "власть Януковича": а) сын Януковича, бывший стоматологом, стремительно превратился в долларового миллиардера. Что может ещё лучше иллюстрировать чудовищную коррупцию? б) Премьер-министр Азаров, из-за которого во многом и начался «Майдан", долго втирал всем про ужасный Запад, иностранное влияние и "гей-ропу", а сам после отставки, быстро свалил жить в Австрию, где у его семьи поместье и банковские счета. Что может лучше иллюстрировать чудовищное лицемерие? Хоть ты из Донецка, хоть ты из Львова - нормальный человек понимает, что такую власть надо менять. Вор Янукович решил, что тех, кто им недоволен, надо бить по голове. А потом решил, что в них надо стрелять. Вот и оказался в Ростове. (...)
Империализм - зло и глупость. Он вредит интересам народа России. (...)
"Oczywiście, że są między naszymi krajami i drażliwe tematy ale o nich jest głośno i trwa taki jakby wyścig, kto komu bardziej dokopie. Uważam, że dużo lepsza jest rozmowa na zasadzie - owszem, to i tamto się wydarzyło ale i wydarzyło się też to i to. Po prostu na samych konfliktach pokoju się nie zbuduje, trzeba pokazywać też i to, że możemy razem coś pozytywnego zdziałać, że są sprawy które potrafią nas łączyć, że między nami była nie tylko nienawiść i krzywdy. Mamy momenty w historii które Rosjan i Polaków zbliżają, mamy i takie które dzielą. O tych drugich mówi się dużo, o tych pierwszych prawie nic. Stawia się pomnik najeźdźcom z Armii Czerwonej, a nie honoruje się rosyjskich żołnierzy sojuszniczych, ginących w obronie niepodległej Polski i niepodległej białej Rosji. " PSZCZELARZ http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl/283223,kaukaskie-termopile-6tej-kompanii-6#comment_4049311 image **************************************************** image free counters ******************************************************* Общественно-исторический клуб

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Jaki tam zamach stanu w Ługańsku? Po prostu Kornet zadziałał w porozumieniu z Surkowem. A...
  • - "Toż to Rossija, synku, Rossija." (c) "Ciesz się, że odgrzanego szczura ci nie podali" (c)
  • A TRAMMER to dobra człowiek?

Tematy w dziale