0 obserwujących
12 notek
26k odsłon
  622   0

Apel do Deutsche Bank AG o zaprzestanie finansowania A.Rahra

W nawiązaniu do niedawnej notatki pt. "Doradca rządu RFN dziękuje Bogu za katastrofę smoleńską", apeluję o wysyłanie na adres Deutsche Bank Polska SA listów następującej treści:


do:
Deutsche Bank Polska S.A.
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa

Szanowni Państwo!

W wywiadzie udzielonym rosyjskim mediom 14.1.2011 na temat katastrofy smoleńskiej pan Aleksander Rahr, szef berlińskiego Berthold-Beitz-Zentrum, którego Deutsche Bank AG jest hojnym sponsorem, wyraził opinię, że Polacy sami zabili swojego prezydenta. Wywiad nosi tytuł "Aleksander Rahr: Polacy nie chcą przyznać, że zabili swojego prezydenta".

Ponieważ nie są znane żadne wiarygodne fakty usprawiedliwiające postawienie tak ciężkiego zarzutu, przeto bulwersującą wypowiedź p. Rahra - sponsorowanego przez Deutsche Bank SA autorytetu, kształtującego poglądy zachodniej opinii publicznej na współczesną Rosję - należy uznać za jawnie wrogą wobec kraju, w którym Deutsche Bank prowadzi interesy i z którym zechce zapewne pozostawać w przyjaznych stosunkach.

Za pośrednictwem polskiej jego filii, wzywam Deutsche Bank AG do zaprzestania finansowania instytucji, której przewodniczącym jest p. Rahr, aby nie powstało wrażenie, że Deutsche Bank wspiera działania wymierzone przeciwko Polsce, zaś przyjazny swój wizerunek, jaki kreuje w naszym kraju, jest jedynie fasadą, za którą kryją się działania nieprzyjazne i wrogie Polsce. 

Brak reakcji Deutsche Bank AG na skandaliczne wystąpienie p. Rahra, którego działalność sponsoruje, może zaszkodzić interesom tej instytucji w Polsce, zwracając przeciwko sobie polską opinię publiczną.

Z poważaniem,  [podpis, data]


W korespondencji internetowej ze sponsorującym p. Rahra bankiem radzę skorzystać z wygodnego formularza konaktowego Deutsche Bank AG, przy czym należy zaznaczyć opcję "Suggestions and complaints". Proszę się nie wahać, by tą drogą wysyłać listy napisane w języku polskim, bo to wstyd nie dla nas, lecz dla Deutsche Bank, że na swych stronach internetowych nie przewidział formularza kontaktowego w języku kraju, w którym prowadzi interesy. Jestem przekonany, że adresat dobrze zrozumie nasze wystąpienie, zwłaszcza gdy listów podobnej treści otrzyma wiele.

Proszę o jak najszersze rozpowszechnienie inicjatywy pozbawienia Aleksandra Rahra wsparcia finansowego ze strony Deutsche Bank SA, tak aby dzięki naszemu wspólnemu działaniu w Niemczech zrozumiano, że rzucając się w objęcia z Rosją, można się boleśnie potknąć o Polskę.

Bielszym


PS. Informacji o tym, kim jest niemiecki politolog prof. h.c. Aleksander Rahr, dlaczego i jak szkodzi Polsce, w jaki sposób jest finansowany i dlaczego właśnie Deutsche Bank AG jest adresatem wezwania do cofnięcia mu wsparcia finansowego - dla zachowania przejrzystości postanowiłem nie dołączać do dzisiejszej notki; znajdą ją Państwo w moich kolejnych postach.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale