131 obserwujących
160 notek
1235k odsłon
15709 odsłon

Donald Trump , Goldman Sachs, Jerozolima i z Nowogródka babcia zięcia.

Wykop Skomentuj162

Nad przebiegiem zmian pracuje tzw. transition team czyli zespół do przejmowania agend państwa.

Skład osobowy  transition team Donalda Trumpa zapowiada ciekawe rzeczy. Wg pierwszego szefa jego kampanii wyborczej pana Corey’a  Lewandowskiego (od stycznia 2015 r.) , w kwietniu 2016 czyli jeszcze w trakcie wyborów kandydata na kandydata w Partii Republikańskiej,  czterech szefów kampanii  kandydatów tej partii spotkało się w Nowym Jorku z przedstawicielami organizacji pozarządowej Partnership for Public Service i przez dwa dni omawiało zasady przejmowania agend państwa po wyborach prezydenckich. Na początku maja 2016 r. Donald Trump miał poprosić swojego zięcia Jareda Kushnera o „zmontowanie transition team” i od tej pory Jared Kushner miał pracować „w tym temacie” z Corey’em Lewandowskim i Paulem Manafortem, również zawodowym doradcą politycznym. Ale już 9 maja Donald Trump na szefa wyznaczył gubernatora New Jersery Chrisa Christie, znanego również jako „twarz kampanii Donalda Trumpa”. Chris Christie chyba jako prokurator stanął na drodze tatki i wujka pana Jareda Kushnera w związku z ich awanturami rodzinnymi, ale chyba im nie zaszkodził. A może wręcz pomógł.

W dniu 11 listopada 2016 r. Chris Christie został zastąpiony przez Mike’a Pence’a w roli szefa Transition Team ale pozostał w sześcioosobowym prezydium, w skład którego wchodzą również: Rudy Giuliani, Ben Carson, Jeff Sessions, Newt Gingrich i emerytowany generał Michael Flynn, spec od wywiadu.
W skład „egzekutywy” czyli „dyrekcji zarządzającej”  transition team wchodzi 16 osób, w tym czworo członków prezydenta-elekta: Donald Trump Jr., Eric Trump, Ivanka Trump i jej mąż – pan Jared Kushner. Poza tym znaleźli się w niej: Lou Barletta polityk z Pensylwanii, Marsha Blackburn – kongresmanka z Tennessee, Pam Bondi – prokurator generalna Florydy, Chris Collins – kongresman z Nowego Jorku, Tom Marino – kongresman z Pensylwanii, Devin Nunez – kongresman z Kalifornii, Rebekah Mercer – dyrektorka Fundacji Rodziny Mercer – największego donatora kampanii Donalda Trumpa, Reice Priebus – b. szef Narodowego Komitetu Republikanów, aktualnie nominowany na Szefa Kadr Białego Domu. To druga po wiceprezydencie elekcie Mike’u Pence – nominacja na posadę w administracji przyszłego prezydenta.

A na koniec najciekawsi członkowie „egzekutywy zespołu przejęcia władzy w USA”:

- pan Steven Mnuchin, skarbnik kampanii Donalda Trumpa, syn pana Roberta M. Mnuchina z Waszyngtonu, wieloletniego członka władz słynnego banku Goldman Sachs (30 lat w służbie organizacji) i właściciela eleganckiej galerii sztuki Mnuchin Gallery. Sam pan Steven Mnuchin pracował po studiach w Goldman Sachs, który opuścił w 2002 r. aby krótko pracować z kolegą z pokoju akademickiego panem Edwardem Lampertem, bystrzakiem i członkiem stowarzyszenia Skull and Bones, do którego każdy elegancki człowiek winien należeć. Następnie wspólnie z innymi ważnymi menadżerami Goldman Sachsa panami Jacobem Goldfieldem oraz wieloletnim wiceprezesem Goldman Sachsa ds. Azji i Pacyfiku – Markiem Schwartzem – popracował jakiś czas w firmie pana George’a Sorosa – Soros Fund Management. Aby przejść do czegoś przyjemniejszego: produkcji filmowej. Wyprodukował m.in. film „Avatar”. Żli ludzie mówią, że może zostać Sekretarzem Skarbu,

 - pan Antony Scaramucci w 2015 r. wymieniony w magazynie „Worth” jako jeden ze 100 najpotężniejszych ludzi w światowych finansach, po ukończeniu szkół pracował w Goldman Sachs w działach: Investment Banking, Equities and Private Wealth Management – do roku 1996. Aby następnie z panem Andrew Boszhardtem, który w Goldman Sachs pracował w latach 1980 – 1996 – założyli firmę Oscar Capital, którą sprzedali do Neubergera Bermana a w 2005 r. założył SkyBridge Capital – światową firmę inwestycyjną z kapitałem 12, 5 mld USD.

- pan Peter Thiel, urodzony w 1967 r. we Frankfurcie nad Menem Niemcy, syn inżyniera, który wyemigrował wraz z rodziną do USA. Pan Peter Andreas Thiel syn prostego inżyniera jest założycielem m.in. wraz z emigrantem z Ukrainy panem Maxem Levchinem oraz panem Lukiem Noskiem z Tarnowa i panem Kenem Howery – firmę PayPal – płatności online, która obecnie przynosi rocznie ok. 9 mld USD. Oraz jest znany jako pierwszy ZEWNĘTRZNY inwestor w firmie pana Zuckerberga – Facebook – 10,2 % w 2004 r. za jedne 500.000 USD. Założył też Founders Fund do spółki z panami Lukiem Noskiem z Tarnowa i Kenem Howery i parę innych. W uznaniu zasług albo z innych powodów jest wymieniany w tzw. Steering Committee w Bilderberg Group, w którego posiedzeniach gorliwie uczestniczył w latach 2007-2016. Pan Thiel był sponsorem wielu polityków amerykańskich  a na kampanię Donalda Trumpa dał 1,25 mln USD. Bajdełej – jest gejem.

Wykop Skomentuj162
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale