Blog
Dla dociekliwych (nie tylko o mediach)
Barbara Bubula
Barbara Bubula Poseł (Prawo i Sprawiedliwość). 2007-10 Członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
0 obserwujących 50 notek 90526 odsłon
Barbara Bubula, 19 maja 2015 r.

Podły atak Lisa na Kingę Dudę

Przed chwilą wysłałam do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na Tomasza Lisa. Jego podła prowokacja wobec córki Andrzeja Dudy nie może pozostac bezkarna. Myslę, że kazdy przyzwoity człowiek powinien zareagować.

 Oto  treść skargi:

Szanowny Pan Jan Dworak

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

SKARGA

Na sześć dni przed decydującą turą wyborów prezydenckich, TVP wyemitowała 18 maja 2015 roku audycję „Tomasz Lis na żywo”. Autor audycji, Tomasz Lis dopuścił się w niej rażącej manipulacji, brutalnie krzywdząc córkę Andrzeja Dudy. Kinga Duda została publicznie wyszydzona, poprzez cytowanie wpisu z fałszywego konta, rzekomo jej autorstwa, na portalu społecznościowym Twitter. Tomasz Lis nie sprawdził autentyczności konta, tym samym naruszając podstawowe zasady etyki dziennikarskiej.  Trudno uwierzyć, by użycie cytatu stworzonego przez osobę podszywającą się pod córkę głównego rywala urzędującego prezydenta było przypadkowe. Charakter wpisów na fałszywym koncie wskazuje jasno, że mamy tu do czynienia ze świadomą manipulacją. Nikt rozsądny nie uznałby tych wpisów za autentyczne. Wszystkie służą ośmieszaniu Andrzeja Dudy. Tak więc Tomasz Lis, o czym zresztą świadczy treść całej audycji z 18 maja, z rozmysłem przekształcił program publicystyczny w agitację przeciwko Andrzejowi Dudzie, a za Bronisławem Komorowskim usiłując wpłynąć na korzystny dla siebie i swojego środowiska wynik wyborów na urząd prezydenta RP, z użyciem telewizji publicznej ustawowo zobowiązanej w art. 21 ustawy o radiofonii i telewizji do zachowania zasad obiektywizmu i bezstronności.

W związku z tym domagam się usunięcia audycji Tomasza Lisa z anteny telewizji publicznej, ponieważ nie respektuje on ustawy i obraża miliony wyborców Andrzeja Dudy.

Widoczne i wyjątkowo rażące faworyzowanie urzędującego prezydenta w wielu innych programach informacyjnych i publicystycznych TVP wymaga także wyciągnięcia konsekwencji wobec władz telewizji publicznej, a więc skorzystania przez KRRiT z prawa odwołania prezesa tej instytucji za łamanie ustawy.

Jeśli Andrzej Duda wygra wybory pomimo niezgodnego z prawem i stronniczego działania TVP, będzie to oznaczało, że instytucja ta ostatecznie i całkowicie utraciła prawo do miana telewizji publicznej.

Z poważaniem,

Barbara Bubula

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Lubię ciszę.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Dodam że złożyłam w tej sprawie dziś interpelację poselską. Na odpowiedź trzeba będzie...
  • @WAWA Problem polega na tym, że w polskich przepisach o ochronie konkurencji i konsumentów...
  • @młody gniewny Niestety rzeczywistość jest inna. W Krakowie od roku 1991 JOW funkcjonują w...

Tematy w dziale