60 obserwujących
145 notek
243k odsłony
  689   0

W obronie Ministra Sikorskiego

Zdaję sobie sprawę z tego kim jest i co sobą reprezentuje Radosław Sikorski.

Pamiętam wszystkie bluzgi które kierował w stronę śp. Lecha Kaczyńskiego i ludzi związanych, bądź popierających PiS. Ponieważ po katastrofie smoleńskiej przez parę miesięcy miałem bardzo mocno wytężony słuch na wszelkie informacje związane z 10 kwietnia 2010, wiem że to właśnie Radosław Sikorski jako pierwszy z przedstawicieli władzy, publicznie nazwał katastrofę "wypadkiem" (w programie Moniki Olejnik), jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych raportów.

Mimo to bronię jego wczorajszej deklaracji dotyczącej poruszenia kwestii zwrotu wraku na forum międzynarodowym. 

Bardzo zniesmaczyło i zdenerwowało mnie wystąpienie posła Błaszczaka, który w pogardliwy sposób odniósł się do tej informacji, ogłaszając, że te działania są spóźnione i nie można traktować ich poważnie. To wystąpienie było błędem, nawet nie wizerunkowym, ale politycznym.

Nie trzeba było długo czekać, by pozostali przedstawiciele Systemu, zaatakowali Sikorskiego za wczorajszą deklarację. Skompromitowany doszczętnie piewca Putina, niejaki Nałęcz, HGW, a nawet Wielowieyska z GW zareagowali od razu, zgodnie z logiką dotychczasowych działań w sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Charakterystyczne jest to co wydaliła z siebie Wielowieyska:

"Ja teraz wygłoszę niezwykle bluźnierczą opinię - Jest mi kompletnie wszystko jedno, gdzie leży wrak."

Dlatego wszyscy, którym zależy na zwrocie tego wraku, powinni wziąć w obronę decyzję Ministra Sikorskiego, a nie, wzorem Błaszczaka, wbijać mu dodatkowe szpile. Jest prawdą, że prośba o pomoc UE jest spóźniona, jest prawdą, że dotychczas Sikorski w tej sprawie wykazywał się daleko idącą ignorancją i naiwnością (w najlepszym dla niego wypadku), ale na Boga, nie można go krytykować za próbę zmiany swojego dotychczasowego postępowania.

Każdy dotychczasowy współtwórca i propagator smoleńskiego kłamstwa powinien miec szansę na naprawienie błędów i powrót na drogę prawdy. Nie można go w próbie "nawrócenia" traktować z pogardą, wystarczy że odpowiednią jej dawkę otrzyma od swoich dotychczasowych kompanów. Dlatego Sikorski w swoich staraniach o zwrot wraku powinien mieć pełne wsparcie Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaję sobie sprawę, że sam mogę w tym momencie okazać się ofiarą własnej naiwności, a Minister Sikorski może wyłącznie pozorować działania. Jednak nawet gdyby tak było, to uważam, że warto mu dać wsparcie w próbie umiędzynarodowienia kwestii zwrotu dowodów będących własnością państwa polskiego. Również z tego powodu, że w przeciwnym wypadku możemy nigdy nie doczekać osoby która skruszona wyzna prawdę o tym co się stało 10 kwietnia, bo będzie miała w pamięci to jak potraktowano Sikorskiego, albo to jaki los spotkał Musia czy Petelickiego
 

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale