Chłodny Żółw Chłodny Żółw
167
BLOG

Matematyka i minister Chlebowski

Chłodny Żółw Chłodny Żółw Polityka Obserwuj notkę 20

Nie zrażam się. Ciągle jak mogę, tak próbuję pomóc politykom Platformy Obywatelskiej. Cieszę się, że Donald Tusk znów przestał się bać Zielonej Wyspy i zapowiedział wizytę w Dublinie. Cieszę się, mimo, że do dziś nie podziękował (nie podałem numeru konta...?) za moje porady w sprawie Irlandii .

Teraz sprawa trudniejsza! Jeden z przyszłych ministrów ma problemy logiczno-matematyczne. Spróbuję wytłumaczyć co nieco panu Zbigniewowi Chlebowskiemu w sprawie podatków...

Jak wiadomo, pan Zbigniew jest zwolennikiem 15 procentowego podatku dochodowego od osób fizycznych. Liniowego podatku! Z tego też powodu przyszły minister protestuje przeciwko wprowadzeniu dwustopniowej skali podatkowej 18 i 32 proc.

Jak dotąd, teoretycznie wszystko gra... Jednak ze słów pana Zbigniewa można zorientować się, że do dziś nie zrozumiał istoty propozycji podatkowych własnej partii.

- Od stycznia ma wejść zmiana skali podatkowej z trzech stawek na poziomie 19, 30 i 40 proc. do dwóch na poziomie 18 i 32 procent. Jesteśmy zgodni z naszym koalicjantem, że to jest nie do przyjęcia, zwłaszcza z tak wysokim progiem podatkowym, jaki zapisano w ustawie - baknął pan Chlebowski...

 

Szanowny Panie Ministrze, domyślam się, że ta opinia była tylko skutkiem logiczno-matematycznych problemów interpretacyjnych, dlatego podaję w punktach kilka użytecznych infomacji naprowadzających, które pomogą Panu zorientować się w sytuacji:

1) 15 procent to mniej niż 18 proc.

2) 15 procent to takze mniej niż 32 proc.

3) Wyższy próg podatkowy może zmniejszać obciążenia podatkowe.

4) Wyższy próg powoduje, że struktura podatków stopniowo zbliża się do struktury podatków liniowych.

5) Podsumowując: nie ma Pan powodów lękać się, że zmiany w podatku dochodowym spowodują nadmierne obniżenie podatków. Przecież to Pan i pańska partia ciągle opowiadają się za znacznie silniejszą obniżką.

Pozdrawiam, Panie Zbigniewie. Mam nadzieję, że pomogłem w zrozumieniu tego niezbyt skomplikowanego zagadnienia. Numer konta bakowego podałem już panu Donaldowi. 

Chłodny Żółw

Blog Chłodnego Żółwia nagrodzony został przez p. Janinę Paradowską ;-) Chłodny Żółw - FanKlub ŻóŁwIoWe MyŚLi   (na koszulkach) - "Chłodny Żółw Collection" ThRiLLeR PoLiTyCzNy: "Meldunki z Kaczystanu" CoŚ DlA KoNeSeRóW: WaLkA StUlECiA: Jerzy Buzek kontra Nigel Farage To nie Grzech! - piosenka polityczna Przerażenie w TVN-ie "Jaja Hanny Lis" - opowieści z wyższych sfer Mainstream podąża za Salonem24 Polityka dla opornych "Moherowe Berety" są wśród nas Kubuś Puchatek i prawicowe sentymenty   SaLoNoWe SmAkOłYkI: "Tu trzeba postawić pytanie - gdzie jest w tym rankingu ktoś o pseudonimie "chłodny żółw"? Kim on jest i jakie ma znaczenie w pisaniu - nawet na S24?" Bloger "Azrael" na blogu własnym " Hmmm..... a kto to jest chłodny żółw?! Galopek - daj spokój..." Bloger "Azrael" na blogu Galopującego Majora   DzIeŁa WyBrAnE (40 i 4) : 1) Żółw i osły z Brukseli 2) Afera Chevaliera 3) Największy problem prawicy 4) Po co nam "chamski" Internet? 1) Demokracja za 5 złotych 2) Bajka o Lisie morskim 3)Tajemnica partii ojca Rydzyka 4) Bydło z perfumerii 5) Amerykanie winni zagłady Żydów? 6) Dziennikarze i blogerzy, czyli słoń kontra mrówka 7) Matematyka i minister Chlebowski 8) Fankluby polityczne 9) Chamstwo intelektualisty 10) Czy Tusk ma jeszcze szansę? 11) Definicja wykształciucha 12) Zaklinacze elektoratu 13) O dziennikarstwie zoologicznym 14) Azraelowa megalomania 15) Porucznik Turtle i Dziennikarze I 16) Porucznik Turtle i Dziennikarze II 17) Porucznik Turtle i Dziennikarze III 18) Porucznik Turtle i Dziennikarze IV 19) Porucznik Turtle i Dziennikarze V 20) TVN miażdzy Gazetę Wyborczą 21) Niemieckie poczucie humoru 22) Demokracja w zaciszu unijnych gabinetów 23) Czy biskup oszalał? 24) Polityczne pytania graniczne 25) Gady i mięczaki w Salonie24 26) Podziw czy obrzydzenie 27) Tragiczny komik PIS 28) W mediach potrzebni są idioci 29) Bankierzy czy bandyci? 30) Kupa w TVN 31) Politycy pod sąd! 32) Plażowy totalitaryzm 33) Panie Żakowski, co z tym chamstwem? 34) Wolność polityka - bandyckie chwyty dozwolone 35) Belka w oku arcybiskupa Życińskiego 36) Nagły atak spawacza (Mireksowi) 37) To dopiero "Climategate"! 38) Rybitzky znów na kacu... 39) Antek Emigrant, Czuły Wojtek itp. 40) Róża Luxemburg PiS-u włazi w szkodę Moja strona jest warta1,39 Mln zł   Inni politycznie niepoprawni: http://katalog.di.com.pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka