0 obserwujących
2 notki
1871 odsłon
335 odsłon

Tajemnice Gerarda Birgfellnera.

Wykop Skomentuj5

 Gazeta Wyborcza  opublikowała w poniedziałek 19 lutego 2019r    kopię wydruku potwierdzającego wypłatę 50 tys. złotych przez Austriaka Gerarda Birgfellnera. Według  zeznań Austriaka, wypłata miała  być rzekomo  przeznaczona dla księdza z rady Instytutu imienia Lecha Kaczyńskiego.  Przyjmy się nieco bliżej temu potwierdzeniu wypłaty.

Wypłata została podjęta z jednej ze spółek Gerarda Birgfellner:   BALIOS PROJECT MANAGEMENT HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W ORGANIZACJI SPÓŁKA KOMANDYTOWA. Według Krajowego Rejestru Sądowego spółka o tej nazwie ma nadany numer KRS 0000704410.

Wypłata została podjęta w dniu 7 lutego 2018 roku.    Zaledwie dwa tygodnie wcześniej, w dniu  19.01.2018  dokonano zmianę nazwy spółki Austriaka, wg danych KRS:  http://www.krs-online.com.pl/msig-5407-24150.html

z:

"BALIOS PROJECT MANAGEMENT HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W ORGANIZACJI SPÓŁKA KOMANDYTOWA"
na:
" BALIOS PROJECT MANAGENEB=NT HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA"


Generalnie sens zmiany polega na wykreśleniu słowa "w organizacji", ale oprócz tego pojawiła się zupełnie nieracjonalna i bezsensowna zmiana słowa MANAGEMENT na   MANAGENEB=NT.


Nie trwało to zbyt długo, bo dwadzieścia dni  po wypłacie 50tys zł,  w dniu 27.02.2018  wg KRS  http://www.krs-online.com.pl/msig-5434-61406.html spółka  Birgfellnera znowu zmieniła nazwę:

z

BALIOS PROJECT MANAGENEB=NT HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

na

BALIOS PROJECT MANAGEMENT HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA


I tym samym człon  MANAGENEB=NT został przywrócony na  MANAGEMENT.

Takich zmian nazw spółek nie robi się codzienne i bez powodu.  Czemuś ta zmiana musiała służyć.  Dziwnym zbiegiem okoliczności zmiana na MANAGENEB=NT  nastąpiła chwilę przed podjęciem przez Austriaka wypłaty 50 tys zł.  I dokument wypłaty jest tym samym niezgodny ze stanem faktycznym,  bo na potwierdzeniu wypłaty jest słowo MANAGEMENT.   Nazwa zmiana nazwy spółki to zmiana umowy spółki i wymaga zmianę danych dla rachunku w Banku.  To jest tak, jakby zmienić nazwisko i podjąć pieniądze na nieistniejącą osobę.    Takie dziwne posunięcia wskazują na to, że Austriak specjalnie zmienił nazwę spółki dla potrzeby tej jednej wypłaty.  Dlaczego ?

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale