Blog
A gdyby tak ?
citisus
citisus Jeszcze mi się chce ...
0 obserwujących 631 notek 444725 odsłon
citisus, 9 grudnia 2008 r.

Ekolodzy popierajcie klimat czynem, umierając przed terminem !

Hmmm,  tak, tak za zwiększoną produkcję CO2 odpowiada człowiek. Tyle, że nie mam na myśli CO2, które jest wynikiem działalności gospodarczej ludzi. Chodzi o człowieka. Ponoć przemysł, transport i ogrzewanie produkuje łącznie ok. 25 miliardów ton CO2. A ile dostarcza konkretnie sam człowiek jako „ludź” ?

 

Ano można policzyć :

Każdy człowiek oddycha 16 do 24 oddechów na minutę. Przyjmijmy 20.

Płuca mają średnio 5 litrów pojemności ale wydychamy znacznie mniej przy spokojnym oddechu 0,5l przy średnim wysiłku 1l. Przyjmujemy 0,7 litra

Zawartość CO2 w wydychanym powietrzu wynosi ok. 4,2%, gęstość dwutlenku węgla - 1,96 kg/m3.

Można więc obliczyć :

Człowiek robi rocznie 10.512.000 oddechów po 0,7 dcm3 co daje 7.358,4 m3/rok wydychanego powietrza. Dalej to jest 309,05 m3/rok czystego CO2. Uwzględniając gęstość gazu otrzymujemy wynik ciężaru wydychanego przez człowieka dwutlenku węgla na 605,74 kg/rok. Zakładając ilość ludzi na Ziemi 6,7 miliarda otrzymujemy ilość CO2 wydychanego przez całą ludzkość na 4,058481369 mld. ton. Nieźle.

 

No tak, ale nie samym chlebem żyje człowiek, czasem lubi zjeść co nieco konkretniejszego. To co nieco też oddycha. To obliczmy.

 

Na świecie żyje aktualnie i orientacyjnie : bydło - 1,355 mld. szt.,  trzoda chlewna - 0,91 mld szt., owce -  1,0 mld szt.,  kozy – 0,9 mld szt. oraz inwentarz drobny (króliki, drób) 68.000 tys. ton mięsa. Nie licząc wielu zwierząt  gospodarskich takich jak konie, muły czy wielbłądy, których też jest przecież pokaźna liczba idąca w setki milionów. Acha i jeszcze nasi milusińscy  psy, koty i inne paskudztwo trzymane w domach. To wszystko przecież oddycha, je i s... (uwaga metan !)

 

Najlepiej przeliczyć to na kilogramy wagi – wychodzi ok. 778 mld. kg. Zakładając produkcję dwutlenku węgla przypadające na kilogram żywej wagi wszystkich stworzeń hodowlanych ok. 10 kg/CO2/rok wychodzi  7,780 mld. ton dwutlenku węgla.

 

Razem ludzie i hodowla to prawie 12 mld ton CO2 rocznie. Niewiarygodne to połowa całej produkcji  przemysłowej !!!!.  A pamiętajmy, że co roku przybywa 80 mln. nowych mieszkańców Ziemi. I co z tym fantem teraz zrobić ?  Nie oddychać, nie jeść ?

 

Wyliczyłem to by uzmysłowić rzeczywiste wartości o których mówimy i bzdurne wysiłki by ograniczyć produkcję CO2  o parę procent. Ekolodzy, na nic wasze wysiłki, wszystko to pochłonie .... przyrost naturalny. No chyba, że zaczniemy się wyrzynać. Bo choć byśmy siedzieli w chłodnych domach przy świeczkach (opss, to też dwutlenek węgla), zlikwidowali cały przemysł i energetykę to i tak stężenie CO2 będzie rosło. Wszak od roku 1850 przybyło nas prawie 6 miliardów i rośniemy w siłę coraz szybciej, coraz szybciej .

 

Ale spokojnie, to jest i tak nadal zaledwie kilka procent naturalnego obiegu dwutlenku węgla w przyrodzie ....

Opublikowano: 09.12.2008 11:13.
Autor: citisus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Czytaj by wiedzieć co inni myślą, nie czytaj by myśleć samemu.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Olejnik  Dokładnie!! Usta pełne frazesów, a zaciskają pętle cenzury..... Ciekawe jak przed...
  • Cytowanie TVN-u i GW to jak puszczenie bąka w towarzystwie. Można, ale nie uchodzi.....
  • Kuriozum - gość miał koszulkę z PRZEKREŚLONYM symbolem sierpa i młota. Teraz to żadna...

Tematy w dziale