Blog
gabriel maciejewski baśń jak n
coryllus
coryllus "dla sławy, dla zysku czasem"
418 obserwujących 2903 notki 12070857 odsłon
coryllus, 5 stycznia 2014 r.

W żłobie leży Owsiak Jerzy...

 Nie pisałem o Owsiaku, chyba nigdy, albo może jeden raz. Nie pisałem, bo nie sposób wytłumaczyć ludziom, którzy dostali coś od WOŚP, na przykład życie dziecka w prezencie, że pomysł pana Owsiaka na ratowanie dzieci to po prostu parapodatek, którym nas obłożyło państwo. Zrobiło to owo państwo dlatego, że pieniądze, które i tak płacimy na ratowanie naszych dzieci przeznaczane są na coś innego. Bynajmniej nie na pałace urzędników, jestem przekonany, że na coś stokroć poważniejszego. I dlatego właśnie wymyślono tego Owsiaka, żeby zbierał od nas raz jeszcze na te dzieciaki. Oczywiście parapodatek nie jest obowiązkowy, nie trzeba płacić, ale promocja owsiakowego parapodatku jest silna, że trudno przejść obok niego obojętnie, poza tym po tylu latach od jego wprowadzenia, zaangażowało się w jego zbieranie i promocję tylu zawodowców, że trudno już będzie to zastopować. Mam teraz w samochodzie radio i codziennie słyszę o tym, że firma KIA produkująca auta także bierze udział w WOŚP. Pewnie nie tylko ona.

Warto uważać co się będzie działo z Owsiakiem dalej, bo nie jest to ostatni parapodatek, którym nas obłożono. Pierwszym, tak jak wszędzie była loteria państwowa. Nie ma przymusu grania, a jednak się gra. Pieniądze z loterii w normalnych warunkach przeznaczone są zwykle na wojnę lub budowę dróg, co w sumie na jedno wychodzi. Na co są przeznaczane pieniądze z naszej loterii państwowej trudno zgadnąć, na pewno nie na to na co powinny. Raz tylko się zdarzyło, że loteria państwowa była parapodatkiem przymusowym. Nie w Chinach bynajmniej i nie w ZSRR, stało się to w Wirginii, w Jamestown, w czasach pierwszej kolonizacji. Pieniądze z nowej kolonii były bardzo potrzebne udziałowcom Kompanii Wirginii, bo mieli oni plan taki by wywołać rewolucję w Czechach i osadzić tam na tronie swojego człowieka. Tak więc wszystkie męty, porywane w Londynie i wiezione za ocean by tam rozpocząć nowe, szczęśliwsze życie, musiały płacić za losy loterii firmowanej przez króla Jakuba. I sami popatrzcie jakie mamy szczęście? My możemy wybrać czy gramy w lotto, czy nie gramy. Ja nie gram. Do puszki też nie wrzucam.

Wczoraj zaś przekonałem się po raz kolejny, że czynię słusznie. Wczoraj gazownia napisała, że NFZ uznał narodzone wcześniej noworodki za zdrowe, a tym samym zmniejszył pulę przeznaczoną na ich ratowanie z 15 tysięcy na głowę do 1 tysiąca na głowę. Gazownia pisze o tym w przeddzień inauguracji corocznego parapodatku WOŚP, a my mamy uwierzyć, że ci co skazali te wcześniaki na śmierć, sama gazownia i wreszcie Owsiak nie są w zmowie, że to tylko taki przypadek. Tamci zabierają dzieciom pieniądze, bo są one potrzebne na coś innego, gazownia się lituje nad dziećmi, a Owsiak posyła inne, biedne i oszukane dzieci na ulicę, żeby trochę dozbierały.

Zobaczcie jak daleko odeszliśmy od systemu „surowej pobożności”. I jak dobrze byłoby gdyby obrzędy katolickie stanowiły ważną, wiele wyraźniejszą oraz mocniej rozbudowaną część naszego życia dziś jeszcze. Mielibyśmy przed sobą ze dwadzieścia lat uporczywej walki i zachowanie tradycji liturgicznej i jej obecność w przestrzeni publicznej. Te świnie najpierw by napisały, że nie wolno organizować procesji, bo są za drogie, potem trzeba by było postarać się o tańsze szaty liturgiczne dla księży, na koniec zaś wynieść z kościołów złoto i wota. Niestety nie upilnowaliśmy sprawy i te etapy mamy już dawno za sobą. Teraz oszczędności dotyczyć będą nas samych i naszych dzieci. Będą nam zabierać dwa, albo nawet trzy razy te same pieniądze, w wszystko po to, by ratować dzieci, które wcześniej zostały przez nich okradzione z naszych pieniędzy. Nad wszystkim zaś miłosiernie pochylać się będą redaktorki z gazowni, w osobach Kublik i tej drugiej i może nawet zapłaczą.

Dziś z rana przywitał mnie na portalu WP wywiad z Owsiakiem. Jest naprawdę niezły. Oto domaga się Owsiak Jerzy, by zmienić człowieka pełniącego obowiązki rzecznika praw dzieci. Uważa, że najlepiej na to stanowisko nadawałaby się Dorota Stalińska. Ona – mówi Owsiak – jest jak taran. To prawda, Stalińska jest jak taran. Stalińska jest uosobieniem tego co w matkach i w kobietach w ogóle jest najgorsze. Śledziłem swego czasu przygody Stalińskiej i jej syna, opisywane przez tenże portal WP. Pokazywali tam zdjęcia, które można by podpisać hasłem: tak wygląda mężczyzna zdeprawowany i zniszczony przez matkę wariatkę. Sam zresztą wiecie, co ja Wam będę mówił. Matki wychowujące dorosłych synów to jest plaga, z którą należy walczyć ogniem i żelazem. Niestety dla niektórych jest to taka sama pułapka jak WOŚP, bo jak tu czynić jakieś uwagi zatroskanej rodzicielce, która poświęcając całe swoje życie wychowuje syna porzuconego przez ojca niedojdę lub ojca pijaka, co nie dorósł do swej roli. To jest proszę państwa – mam na myśli tę sytuację – samotna matka i syn - w przeważającej masie przypadków czysta patologia, prowadząca do zniszczenia mózgu tego biednego dziecka, które nigdy nie stanie się mężczyzną. Panie bowiem uprawiające wymieniony sport wystawiają najpierw za drzwi męża, który może nie był ideałem, może był troszkę ospały umysłowo i nie zrozumiał co się wokół niego dzieje, ale przecież nie był jakimś potworem, potem zaś przystąpyją do konsumowania bonusu, do rozłożonego na lata przyjęcia poziomkowego, które określa się zwykle jako sprawowanie rodzicielskiej władzy nad dzieckiem. Po czymś takim dziecko owo nie nadaje się już właściwie do niczego, nawet do zbierania puszek na śmietnikach.

Opublikowano: 05.01.2014 11:27.
Autor: coryllus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Komiks

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • No a programy antyplagiatowe?
  • Dziękuję, pochrzaniło mi się...
  • Niezłe. Kisch siedział przez całą wojnę w Australii, potem przyjechał do Pragi. Po co on im...

Tematy w dziale