0 obserwujących
10 notek
3228 odsłon
  621   2

Koniec Covid? WHO ogłasza nową pandemię „Wirusa Marburga”...

Na początku tego tygodnia, gdy policja rozeszła się po ulicach Paryża, chodząc od stolika do stolika w kawiarniach, aby sprawdzić dokumenty Covida, a gdy australijskie wojsko rozmieściło się na ulicach Sydney, aby wymusić przedłużone blokady, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła wybuch „wirusa Marburga” w Afryce Zachodniej.

Marburg to kolejny wysoce zakaźny wirus, który WHO sklasyfikowała jako zagrożenie biologiczne najwyższego poziomu – „Grupa Ryzyka 4”.

(Dla porównania, SARS-Cov-2 jest czynnikiem biologicznym o niższym poziomie „grupy ryzyka 3”).

Marburg pochodzi z tej samej rodziny wirusów co Ebola. I chociaż Covid-1984 ma około 1,7% śmiertelności według danych CDC, ograniczone dane z ostatnich 20 lat przypadków Marburga pokazują wskaźnik śmiertelności wynoszący 85%.


Istoty ludzkie muszą zadowolić się grypą od co najmniej ośmiu tysięcy lat. Żaden urzędnik ds. zdrowia publicznego nigdy nie był w stanie go wyeliminować.

W rzeczywistości jedynym wirusem, który został oficjalnie wyeliminowany (według Światowej Organizacji Zdrowia) wśród populacji ludzkiej jest ospa. Ale nawet to nie jest prawdą, ponieważ ospa jest nadal używana przez terrorystów i dyktatorów jako broń biologiczna.

Ale to nie powstrzymało urzędników ds. zdrowia publicznego przed prowadzeniem niekończącej się krucjaty z Covidem. Więc jeśli myślałeś, że pandemia się skończyła i wszystko wracało do normy… to pochwalam twój optymizm. 

Biorąc pod uwagę reakcję zdrowia publicznego na wariant Delta, a także te nowe patogenne zagrożenia, które mogą nadejść, możliwe jest, że nastąpi nowa fala blokad, ograniczeń w podróżowaniu, zamykania szkół, nakazów maskowania i innych.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale