39 obserwujących
92 notki
121k odsłon
  672   0

Czym jest Prawica ?

 

Wielu ludzi pyta, czym jest Prawica. Prawica bardzo często jest zmuszona używać nazwy „prawica”, aby określić i ochronić przed lewicą to, co jest naturalne i normalne. Aby nie dopuścić do zmieszania pięknego z plugawym.

Na co dzień nie używa etykiet. Najważniejszy podział to Dobro i zło. Prawda i kłamstwo.

obejrzyjcie film :-)

 

Film " Polska Najpiękniejsza Kobieta Europy"  prezentowany na Kongresie Kobiet Prawicy 9 lipca 2011 r.

 

Zarówno na prawicy jak i na lewicy istnieją naturalne tendencje dążenia do prawdy oraz słabość polegająca na uleganiu manipulacjom lub wygodnym kłamstwom.

Prawica, która zapomina o wartościach fiksując się tylko na ekonomicznych dogmatach zbliża się paradoksalnie do lewicy. Lewica, która autentycznie troszczy się o człowieka dąży do prawicy.

Pewną wątpliwość budzi podział tylko ze względu na poglądy ekonomiczne.

Otóż lwia cześć konserwatywnych liberałów (prawicowców) uważa za prawicę tych, którzy są za podziałem dochodu narodowego poprzez rynek a za lewicę tych, którzy twierdzą, że podział dochodu narodowego powinien następować pod przymusem i poprzez budżet państwa.

Tak sądzi m.in. Stanisław Michalkiewicz, który w dalszej części swojego wywodu odżegnuje się od niepotrzebnego jego zdaniem stosowania kryterium nieekonomicznego, czyli od stosunku, jaki ma dana partia polityczna do” Boga i historii”

I tu znów dochodzimy do sedna sprawy. Komuż chce się poznać jak jest naprawdę? Ilu z nas po prostu boi się wysiłku i konsekwencji płynących z  p o z n a w a n i a  Prawdy?

Osobiście skłaniam się do poglądu, że każda ideologia lewicowa nie tylko z definicji, lecz zastosowana również w praktyce nie tylko ogranicza Wolność we wszystkich pozytywnych jej aspektach, lecz także jest czymś, co powoduje niespotykaną w dziejach naszej cywilizacji destrukcję spowodowaną przez wywołaną kulturowym marksizmem anomię.

Ideologie prawicowe natomiast próbując naprawić świat tylko za pomocą prawidłowego – jedynie słusznego systemu ekonomicznego skazane są na klęskę.

 

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale