37 obserwujących
5749 notek
2016k odsłon
  445   0

proroctwo ?

Jednym ze zwycięzców jest Platforma Obywatelska. Może ona zawrzeć sojusz z SLD (LiD?) i PSL, co też na pewno uczyni. Niestety, będzie to początkiem końca pewnej linii politycznej, ponieważ ideologia wskazanych partii jest bardzo zbliżona, poszczególne partie różnią się jednak stopniem wrażliwości na problematykę społeczną.

 

Nic dodać, nic ująć. Jest to fragment mojego wpisu dokonanego 22 października 2007 roku.

W podsumowaniu napisałem mniej więcej tak:

Ńie pozostaje więc nic więcej, jak PO życzyć utworzenia rządu fachowców, natomiast PiS konstruktywnej opozycji. Natomiast partiom ustępującym z Sejmu - podziękować za ciężką i trudną pracę parlamentarną. Nowej partii LiD należy życzyć rozwagi politycznej i umiaru - których brakowało SLD.
Wszystkim należy przypomnieć, że 40% frekwencja to zaledwie 12 milionów wyborców, z tych 12 milionów tylko 4,8 miliona osób preferowało PO, natomiast aż 3,7 miliona osób wypowiedziało się za PiS. Mniej, niż 0,5 miliona wyborców poparło udział SAMOOBRONY i LPR (łącznie) w Parlamencie.
Proszę również o zapamiętanie, że aż 12 milionów wyborców stawiło się w lokalach wyborczych, natomiast 18 milionów uprawnionych nie wzięło udziału w głosowaniu. Jest to bardzo znacząca liczba tak sojuszników, jak i ewentualnych zawiedzionych pracą nowych Parlamentu i Rządu. W tej sytuacji poparcie dla Platformy Obywatelskiej (4,8 miliona z 30 milionów) zadeklarowało zaledwie 16% wyborców. To bardzo mało, ponieważ różnica wynosi miej niż 1/30 ~ 3% i w każdym czasie to poparcie może zmienić się.

 

źródło :

http://dobrezycie.salon24.pl/11744,oczyszcza-sie-rynek-polityczny

 

 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale