31 obserwujących
5208 notek
1866k odsłon
163 odsłony

koniec "koalicji obywatelskiej"...

Wykop Skomentuj

Nie powiem, że odkrywam Amerykę, Wprost przeciwnie, odkopuję stare dzieje...


/.../ liderzy innych ugrupowań, którzy mogliby dołączyć do Koalicji Obywatelskiej lub się z nią sprzymierzyć, zostali skutecznie zniechęceni do takiego ruchu, bojąc się, że lider PO ich też chciałby wykiwać. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zadeklarował dziś w Radiu RMF FM, że jego partia nie wstąpi do koalicji. Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty w radiowej Jedynce mówił: „KO, ten twór, zaczyna wolno jechać i pewnie nie będzie miał przyszłości”./.../

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1775084,1,koniec-koalicji-obywatelskiej-i-co-teraz.readTyle z wydarzeń, o których było głośno w połowie grudnia 2018 roku. W ciągu kilku miesięcy, w październiku 2019 jest już zupełnie inaczej:

W Senacie dzięki paktowi senackiemu opozycji udało się zdobyć 51 mandatów. "Pakt senacki" to porozumienie, które zawarły latem Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni), Lewica (SLD, Lewica Razem, Wiosna) i PSL-Koalicja Polska. W ramach paktu w zdecydowanej większości okręgów opozycja wystawiła przeciwko PiS tylko jednego kandydata na senatora. (http://www.tvn24.pl)

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wladyslaw-kosiniak-kamysz-wiem-jaki-powinien-byc-prezydent,978110.html W wyborach do Parlamentu Europejskiego PSL startowało w ramach Koalicji Europejskiej, z PO, Nowoczesną, SLD i Zielonymi. Mandaty uzyskało trzech europosłów Stronnictwa. 1 czerwca Rada Naczelna PSL podjęła uchwałę o budowie bloku wyborczego na wybory parlamentarne pod nazwą Koalicja Polska. Do współpracy zaprosiła ugrupowania, którym bliskie są "wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe".

Z budowaniem nowej koalicji może być jednak problem. Coraz głośniej mówi się o tym, że niektórzy posłowie Kukiz'15 mogą przejść do Prawa i Sprawiedliwości, a najbliżsi współpracownicy PSL w Sejmie - Unia Europejskich Demokratów - delikatnie mówiąc, jest mało zainteresowana współpracą, o czym mówił ostatnio Michał Kamiński.

https://niezalezna.pl/276505-koniec-zludzen-dla-platformy-obywatelskiej-posel-psl-mowi-nie-ma-powrotu-do-koalicji      

Więcej w sprawie koalicji PO-PSL i "sojuszu senackiego" :

https://www.google.com/search?q=sojusz+senacki%2C+kosiniak+kamysz&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale