Patrzone z Kanady
Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciȩżać mamy... "If you start to take Vienna, take Vienna"- Bonaparte
6 obserwujących
234 notki
134k odsłony
2387 odsłon

Wieże braci Kaczyńskich w Mississaga, ON

Wykop Skomentuj60

Mamy wieże "braci Kaczyńskich" w Mississaga, Ontario tak że warszawski odpowiednik narysowany przez Austriaka to jakby plagiat.

image

Chciałbym tym samym donieść w dwóch sprawach. Pierwsza, ta bardziej maryginalna, ale jakże ważna to taka że w Misissauga oprócz wieżyczek podobnych do wieżyczek braci Kaczyńskich w/g Austriaka jest też ulica Lecha Wałȩsy!!!

Druga to moje wątpliwości o zasługach Austriaka w przygotowaniu zarysu projektu dla J.Kaczyńskiego, bo wydaje mi siȩ niepokojące że pojawił siȩ temat w którym wiȩkszość dyskutantów nie ma pojȩcia ale jest w stanie rozpalić umysły do bialosci.

Otoz zaprojektowanie skorupy budynku i umiejscowienie jej w planowanym miejscu na zdjeciu czy makiecie miasta to nic trudnego. Może to jest tylko 0.01% projektu planowania, albo może i mniej. Może to być nawet kilka godzin (w zależnosci oczywiście od poziomu detail) pracy przy komputerze.

Korzystanie z osiagniȩc technologii ktore oparte są na technologii CAD lub photometrii (photomodeling) czy nawet zwyklego photoshop, jest tanie i szeroko dostȩpne. Trzeba jednak nadmienić że technologie te mają również możliwość dogłebnego planowania detli całego projektu do poziomu przykładowo wyposazenia łazienki, rodzaju kafelek, koloru, małych detail architektonicznych ktore można produkowac w fabryca bezpośrednio z CAD, na bazie numerycznej informacji tego projektu. Tu zaczyna siȩ tzw “wyższa szkoła jazdy”.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany wykonaniem jakiegokolwiek podobnego projektu o charakterze poglądowym to warto skorzystac z uslug tzw freelancers, których pełno w internecie. Ja lubiȩ używać tych z Indi i Pakistanu bo siȩ znają w temacie, a koszt ich pracy waha sie w okolicach $15-$30 na godzinȩ. Dla porownania Freelance w US/Canada $100/godz minimum

Obecne oprogramowania typu CAD (Computer Aided Design), a jest tego masa, każdy z osobna jest pomyślany i dostosowany do wąskiej dziedziny, wszelkich potrzeb projektowania czegokolwiek co siȩ na świecie sprzedaje lub da siȩ sprzedać. Począwszy od projektowania powiedzmy butelek do szamponu, czy samych nakrȩtek, czy flakonika do perfumów, poprzez designerskie ciuchy, torebki, samochody, narzedzia, okrety i oczywiscie budynki. lista jest nieskonczona. Tym samym w dzisiejszej dobie IT dobry CAD jest dostepny za okolo $1000 lub mniej. Są też takie po kilka i kilkadziesiąt tysiȩcy, ale każdy nawet ten tani pozwala w sposob latwy przeniesc na przyklad budynek z Mississaugi lub inny dowolnie wybrany i umieścić go na zdjȩciu w Warszawie, troche wyciągnąć, powyginać, zmienić fasade, przyokrąglić zbliżyć oddalić, zrobić z nim cokolwiek co dusza zapragnie.

Tak naprawdȩ, to co nam media pokazują na zdjeciach pana Austriaka to jest to tzw Piece of Cake dla absolwenta rocznego wieczorowego kursu CAD z zajȩciami 1 x w tygodniu po 3 godziny. Są to kursy tu w Kanadzie na poziomie szkoły średniej, koszt około $300 za semester, wymagane jest wykształcenie na poziomie polskiego gimnazjum żeby uczestniczyć.

Dziekuje blogerowi @zikuk za uzupelnienie tematu:

image


Wykop Skomentuj60
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka