5 obserwujących
176 notek
80k odsłon
452 odsłony

Warszawskie oko Chin Ludowych

Wykop Skomentuj12

Wicepremier Waldemar Pawlak podpisał w wtorek z wiceministrem handlu Chin Jiang Zengweiem deklarację o gospodarczej współpracy Polski i komunistycznych Chin. W azjatyckiej delegacji znajdował miedzy innymi Jia Qinglina który jest podejrzewany o zbrodnie ludobójstwa i tortur.

Można zrozumieć, iż polityka jest "brudnym" zajęciem i Prezydent Komorowski oraz Premier Tusk ściskają dłoń podejrzewanego o zbrodnie i tortury. Dlaczego jednak nie reagują media i "niezależni" komentatorzy, tak jak ma to miejsce w krajach "starej europy"? Dlaczego przy Bonifraterskiej 1 nie zbierają się reprezentanci społeczeństwa obywatelskiego aby protestować przeciwko łamaniu prawa człowieka w Chinach?

Miesiąc temu w Warszawie zakończyła się 6 edycja Festiwalu Warszawskiego Skrzyżowanie Kultur. W jego ramach występował ujgurski wokalista MAMERA, który nie mógł nawet swobodnie wypowiedzieć się na temat swojej muzyki. Wszystkie jego rozmowy i spotkania były mało dyskretnie obserwowane przez "pracowników" chińskiej ambasady z Bonifrackiej 1.

Smutne jest też, to iż chodząc w chińskich spodnich i spódnicach, obserwując jak nasi reprezentanci polityczni bratają się z podejrzanymi o zbrodnie i tortury, kierowania przymusowymi wyburzeniami domów i wysiedleniami z użyciem przemocy, nie reagujemy. Brak protestów społeczeństwa obywatelskiego i jego awangardy, organizacji pozarządowych, w związku z wizytą Jia Qinglina w Polsce, świadczy o tym, iż polskie NGO zajmują się wyłącznie pozyskaniem europejsko-norweskich grantów a nie działaniami ideowymi, do których są predystynoowane.

Symbolicznym faktem niech pozostanie to, iż w czasie swojego pobytu w Polsce, podejrzewany o zbrodnie ludobójstwa i tortur Jia Qinglina odwiedzi między innymi były niemiecki obóz koncentracyjny  w Auschwitz, gdzie Niemcy masowo mordowali i torturowali ludzi.

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale