95 obserwujących
3480 notek
1983k odsłony
  217   2

Kłamstwo portalu Wirtualna Polska - studium przypadku

   Dziś [15.07.2022] ukazała się w Salonie24 notka "Prawda o "ataku na studio TVP" w 2003 roku - oczami Tomaszowianina" {TUTAJ(link is external)} pióra blogera Ojciec 1500 plus. Autor pisze:
  ""Prawie dwadzieścia lat temu do studia TVP wtargnął uzbrojony człowiek, który domagał się wejścia na antenę."
Tak rozpoczyna się artykuł umieszczony na topie strony głównej portalu Wirtualna Polska. Chodzi o mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego Adriana M. Nie wiem jak nazywa się antynagroda dla najbardziej kłamliwego i propagandowego artykułu roku, ale to coś, co popełniała WP ma na jej zdobycie ogromna szansę.
Mieszkałem w Tomaszowie Mazowieckim od urodzenia do ślubu, czyli ponad 40 lat. Mieszkałem tam także w roku 2003, kiedy te wydarzenia miały miejsce. Porównajmy propagandówkę Przemka Guldy z tym, jak wyglądało to w rzeczywistości.".
  Artykuł Guldy {TUTAJ(link is external)} powstał jako promocja filmu zainspirowanego owym wydarzeniem z 2003 roku. Gulda dostarczył nam świetnego przykładu tego, jak dziennikarz może fałszować rzeczywistość. Namawiam każdego, kogo interesuje problem prawdy w mediach, do zapoznania się z notką Ojca 1500 plus i porównania jej z tekstem Guldy. To wręcz laboratoryjny przykład manipulacji. Jest ona tym perfidniejsza, że prawie niemożliwa do wykrycia dla osób postronnych, nie interesujących się uprzednio Tomaszowem Mazowieckim. Prawdziwe dziennikarskie "mistrzostwo"
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale