EmiloART
Kształci nas twórczość. Kultura i sztuka to kreacja naszego życia. Muzyka nas łączy, a książka pobudza wyobraźnię.
1 obserwujący
6 notek
374 odsłony
  66   1

Muzyka pełna wartości - KRiSU

fot. materiały prasowe/KRiSU
fot. materiały prasowe/KRiSU
KRiSU - taki przydomek ma Krzysztof Bańka. Solowy wykonawca muzyki POP/Rock. Jest właściwie debiutantem, ponieważ pierwszy krążek wydał niespełna 2 lata temu.

Zapewne nie słyszeliście jeszcze o nim, więc przybliżę w skrócie jego sylwetkę. Artysta zadebiutował płytą pt. "Pamiętasz?..." w 2020 roku. Jest gitarzystą, wokalistą, kompozytorem, muzykiem i autorem tekstów. To również wydawca grający w klimatach Rock/Pop.

Krótka historia KRiSU

Od roku 2004 związany i zaangażowany jako muzyk sesyjny z takimi zespołami jak Rockodyl, OSSA, Klimaty i Sonia Maselik. W latach (2018-2020) zaczął tworzyć własny projekt solowy, do którego zaprosił wielu znanych muzyków związanych z największymi artystami polskiej sceny muzycznej.

W z początkiem roku 2020 wydał trzy single „Uciekam”, „Szczerość” oraz „Mój świat”. We wrześniu 2020 ukazał się kolejny singiel. Przy współpracy z takimi artystami jak Paweł Nawrocki z grupy Alergen, Krzysztof Kuchta oraz Franciszek Jaschonek, powstał energetyczny i pełen ekspresji utwór o jakże wartościowym przekazie „Tolerancja”. W listopadzie 2020 r. wydał debiutancki album "Pamiętasz...?" . Na płycie ukazało się 12 utworów z różną historią osobistą.

To jeden z jego teledysków:


Utwory takie jak „Szczerość” , „Mój świat” i „Tolerancja” (w roku 2021) rozbrzmiewały w wielu audycjach radiowych jak i długi czas gościły na wielu listach przebojów. Aktualnie KRiSU pracuje nad nową płytą gdzie pierwsze single mają się ukazać w drugiej połowie roku 2022, choć jak sam twierdzi przez ciężkie czasy pandemii jeszcze nie zdążył się nacieszyć swoim pierwszym krążkiem.

Jego muzyka

Jego muzyka to sentymentalna opowieść o życiu i zapewne trafia w gust wielu odbiorcom w każdym wieku. Teksty to głównie wrażliwość i opowieść o miłości. A bynajmniej większość z nich. Słuchając płytę KRiSU, za każdym razem gdy odtwarzam utwory, do moich myśli przychodzi coś nowego. Nowe wspomnienia i wnioski. Tak działa właśnie przekaz na słuchacza. I myślę, że Ci którzy mieli okazję słuchać jego twórczości, podzielą moje zdanie.

Podczas jednej z rozmów jakie z nim przeprowadzono, powiedział:

„Często kreując swoją ścieżkę życiową nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasze wybory mają wpływ na innych. Określamy ich losy, robimy to świadomie lub nie. Często musimy komuś stworzyć przestrzeń do działania i pomóc w podjęciu decyzji. Mam nadzieję, że mi się uda stworzyć jakąś alternatywę dla brata muzyka, który mieszka w Anglii i myśli o powrocie do kraju. Bo nic bardziej nie cieszy jak możliwość dzielenia się sukcesem z najbliższymi.”

Właśnie taki jest Krzysztof Bańka - ma w sobie wartości uczuciowe i jest otwarty dla wszystkich. Co prawda w wyżej przytoczonym fragmencie rozmowy, wspomina o swoim bracie lecz tak naprawdę, sympatią darzy każdego człowieka, który według niego zasługuje na takie traktowanie. Wspomaga fundację, która pomaga dzieciom w Afryce i gra również koncerty charytatywne.

Trzeba też zaznaczyć, że jego twórczość powstaje w jego głowie. Sam tworzy teksty i muzykę. Inspiruje się własnym doświadczeniem życiowym ale również patrzy na innych.

„Otworzyłem się na ludzi, dawałem z siebie co najlepsze, nie stroniłem od pomocy innym, bo wiedziałem, że przez muzykę mogę dać choć trochę radości i pozytywnych emocji. Zdałem sobie sprawę z tego, że słowa choć banalne " dobro powraca", mają głębsze znaczenie i to się sprawdza, bo robiąc coś dobrego i widząc radość w oczach innych, również sam czerpię z tego siłę i pobudzam swoją wrażliwość.” - mówi.

I tak faktycznie jest z KRiSU.

Usłyszeć go można podczas wielu koncertów w całej Polsce. Jest aktywny w portalach społecznościowych i grywa również na mniejszych imprezach w restauracjach i klubach muzycznych. Wciąż tworzy i jak powiedział "cały czas się uczę muzyki". Może dlatego, że nad pojedynczym kawałkiem zastanawia się kilka razy zanim zacznie na dobre poświęcać czas na jego stworzenie. Mimo, że jego styl to spontaniczność (nie pisze na siłę), to jednak każdy szczegół dopracowuje starannie.

Obecnie pracuje nad swoją najnowszą płytą. Nie ujawnia szczegółów lecz jak powiedział w jednym z wywiadów radiowych - będą nieco mocniejsze teksty niektórych utworów. Płyta ma się ukazać z końcem roku, a może jak okoliczności będą sprzyjać, to wcześniej.

Więcej na temat KRiSU na bieżąco na jego profilu Facebook: KRiSU - muzyk oraz na stronie KRiSU.Zobacz galerię zdjęć:

fot. materiały prasowe/KRiSU
fot. materiały prasowe/KRiSU fot. materiały prasowe/KRiSU gitara fot. materiały prasowe/KRiSU - w studio fot. materiały prasowe/KRiSU "Pamiętasz?..." fot. materiały prasowe/KRiSU - gitara na scenie +1 zdjęcie
KRiSU
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale