Blog
Fabryka Prostych Rozwiązań
kungalu
18 obserwujących 1083 notki 291849 odsłon
kungalu, 22 kwietnia 2017 r.

Czy aby na pewno zostanie nam więcej pieniędzy w kieszeni?"Obietnica kwoty wolnej od podatku na poziomie 8 tys. zł znalazła się tak w programie Andrzeja Dudy, jak i PiS-u podczas kampanii wyborczej. Potem jednak okazało się, że wprowadzenie m.in. programu 500+ nie pozwala na tak drastyczne zmiany.

Obecna zapowiedź Morawieckiego pozwala sądzić, że PiS faktycznie zamierza osiągnąć zapowiadany w kampanii wyborczej cel. Pomóc w tym może zapowiadania nieustannie poprawa ściągalności podatków, o której minister Morawiecki również mówił w Polsat News."

http://pikio.pl/polakom-zostanie-wiecej-pieniedzy-w-kieszeni-jeszcze-w-tym-roku/
Ale popatrzmy też co robi PiS. Oni rozciągają kontrolę państwa na każdą aktywność obywatela. Na co konkretnie rozciągają nie powiem, bo to mocno zamaskowane macki, więc systemowo łatwe do ukrycia oraz z innych powodów.

Ale zważmy taki mechanizm: jeśli jakaś działalność była do tej pory rozliczana gotówką między grupą ludzi, to teraz pod pretekstem 'poprawy ściągalności' pojawia się jakiś instytucjonalny pośrednik (wcześniej niezainteresowany, a teraz zobligowany), który przechwyci rozliczenia wspomnianej grupy ludzi, doliczając do tego podatek i swoją prowizję. Zatem ceny w takim rozliczeniu wzrosną (np.30% -to zależnie od kosztów i u kogo te koszty będą i jakie przywileje podatkowe kto ma). Czyli zwykli ludzie, na końcu łańcucha pokarmowego państwa, najbardziej tu dostaną po kieszeni. Biurokracja nic tu nie straci, a nawet zarobi, na takim panoszeniu się państwa. Tym sposobem coraz mniej aktywności ludzi będzie się opłacało i taka aktywność będzie stopniowo wygasała -zamienimy się w socjalistycznych zombiaków, pracujących tylko pod nahajkami budżetowych naganiaczy.

W tym układzie wzmiankowane linkiem zapowiedzi poprawy stanu naszych portfeli, to kolejna ściema (Pic i Sromota). Bo leci propaganda o tym co państwo daje i cichutko jest o tym co państwo zabiera. Bilans jest bardzo dodatni dla biurokracji państwowej. A im więcej tej biurokracji, tym wiecej zabierają zwykłym ludziom.

Natomiast państwa uczciwe umożliwią powszechne stosowanie rozliczeń kryptowalutowych, ponieważ tam wszystkie operacje mogą być transparentne. A w takim układzie wspomniane grupy ludzi, robiących transakcje między sobą, będą mogly je wykonywać bez przymusowych instytucjonalnych pośredników. Natomiast należne podatki zapłacą na zasadach ogólnych. A brak niepotrzebnej kontroli i biurokracji zmniejszy obciążenia finansowe ludzi i pobudzi ich aktywność.
Tak to systemowo, zostaliśmy wmanewrowani przez sprytnych globalistów w lepszą opłacalność stosowania kryptowalut, w stosunku do chorego systemu rozliczeń socjalistycznego typu.
Nie jestem tu zbyt wielkim entuzjastą kryptowalut, ale w ciągu najbliższych dziesięcioleci będzie zysk na ich używaniu -w taki to kanał wpuściło nas NWO i za późno już na ucieczkę od tego. NWO z jednej strony popycha polityków do irracjonalnych decyzji lokalnych, co prowadzi do krachu kraju, a z drugiej strony daje globalne rozwiązanie problemów systemu finansowego. Które państwo lepiej załapie tę mechanikę i lepiej zastosuje do swego systemu - te wygra wyścig w gospodarce globalnej.


Oto moja teoria spiskowa do ewentualnej dyskusji.---

Kaczyński zapewne chce kopiować drogę Korei Południowej, która rozwijała się bardzo szybko i wykształciła model, gdzie jest najwięcej, najlepszych karier, dla ludzi pracujących w wielkich korporacjach. Ale przyjrzyjcie się bliżej temu społeczeństwu - to są niewolnicy. A my, jak zwykle, osiągniemy na takiej drodze wszystko, co tam najgorsze, bez tego co mają najlepsze. Taki model rozwoju mógł się sprawdzić kilkadziesiąt lat temu i w tamtej kulturze. Dzisiaj Świat się zmienił i tamte  koreańskie schematy są nieaktualne - potrzebna jest innowacja (a tego nahajkami się nie wykrzesa). Dziś nawet Chińczycy potrafią budować aktywność społeczeństwa. Kaczyński nie rozumie świata -to tylko uzdolniony aparatczyk, lokalny drybler polityczny, bez dobrej wizji rozwoju kraju. A Polski już nie stać na szaleństwa takiego wodzusia.

Opublikowano: 22.04.2017 22:14.
Autor: kungalu
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Prezydent powinien reprezentować wszystkich, a nie tylko głosujące PiS-owce i innych na niego...
  • Jakby to było pięknie i pożytecznie, gdyby to Prezydent powoływał Rząd. Wtedy mógłby w...
  • Mądra dziewczynka pilnuje drinka. Lulaj dziewczynko po pierwszym drinku.

Tematy w dziale