Blog
Fabryka Prostych Rozwiązań
kungalu
18 obserwujących 1083 notki 291849 odsłon
kungalu, 4 maja 2017 r.

Jak budować projekt Konstytucji?Pan Prezydent wykonał już pierwszy krok mówiąc o referendum. A teraz należy wykonać krok następny, powołując odpowiedni zespół prezydencki, do skonstruowania projektu Konstytucji.

Szerokie dywagacje, spory, konsultacje itd. niech sobie będą, ale nie łudźmy się - jedyne co z tego powstać może - to worek sieczki (rozbieżnych życzeń ludu i bomb utrwalaczy i wywrotowców), a nie - wymagany, spójny system -synteza państwa, na przyszłe dekady lat.

Zatem nowy projekt musi wykonać mały zespół (maksimum 5 osób), Polaków którzy najlepiej potrafią zbudować projekt Konstytucji, świetnej jakości, a potem potrafią go obronić, w demokratycznych dyskusjach i wyjaśnić wyborcom idee nowego porządku.

Taki zespół powinien powołać Prezydent. A członkowie zespołu powinni być oddelegowani na np. miesiąc do wspólnej pracy, w spokojnym miejscu. I to powinno się zakończyć gotowym projektem, do przepchnięcia, w stanie jak najbardziej spójnym wewnętrznie, przez ciżbę oponentów.

Do takiego zespołu zaproponowałbym: pana Michalkiewicza (doświadczenie, umiejętności legislacyjne, erudycja i charakter), pana Tyszkę (marszałek Sejmu, wykształcenie, erudycja), pana Wilka (kandydował na Prezydenta, rozumienie biznesu, organizator). Dalej, niech Prezydent kogoś od siebie dorzuci (może pan Szczerski?). A może jeszcze sam Prezydent by w tym poświęcił swój czas?

Taki zespół, to nie jest reprezentacja polityczna, tylko eksperci do pracy, którzy mają dać najlepszy efekt dla Polski.

Mając dobry projekt Konstytucji, można zadać konkretne pytanie referendalne: tak, czy nie -za tym projektem.

Opublikowano: 04.05.2017 10:28.
Autor: kungalu
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Prezydent powinien reprezentować wszystkich, a nie tylko głosujące PiS-owce i innych na niego...
  • Jakby to było pięknie i pożytecznie, gdyby to Prezydent powoływał Rząd. Wtedy mógłby w...
  • Mądra dziewczynka pilnuje drinka. Lulaj dziewczynko po pierwszym drinku.

Tematy w dziale