5 obserwujących
124 notki
44k odsłony
  340   6

Co na to blogerka Salonu24 Karolina Nowicka ze swą tolerancją?31 sierpnia byliśmy w Warszawie świadkami aktu zawłaszczenia obiektu użyteczności publicznej, jakim jest Teatr Dramatyczny, przez wyznawczynie ideologii radykalnego feminizmu oraz neopogańskich kultów.

Ceremonię, jej organizatorka (nowo powołana na funkcję dyrektor Teatru Dramatycznego) Monika Strzępka, nazwała „Sabat Dobrego Początku”.

Miała ona formę prześmiewczej parodii katolickiej procesji, a jej uczestniczki i uczestnicy nieśli figurę kobiecych narządów płciowych ustylizowanych na podobieństwo figury Matki Boskiej.

Bardzo proszę podpisać petycję, żądając od Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, odwołania dyrektor Moniki Strzępki w trybie natychmiastowym!

W wygłoszonym podczas ceremonii „wyznaniu wiary” Strzępka przyznała wprost, że procesyjnie wniesiona do Teatru Dramatycznego wagina, która ma tam odtąd stać we foyer:

„To symbol wartości, które wyznajemy i którymi będziemy się kierować, transformując Teatr Dramatyczny w feministyczną instytucję kultury.”

Według nowej dyrektor teatru i innych osób, które tworzyły „Sabat Dobrego Początku” to także początek walki z tzw. patriarchatem i manifestacji kobiecego gniewu.

Pojawiają się w nim elementy kultu, który jest wprost nawiązaniem do pogańskiej symboliki i rytuałów, przywoływaniem duchów osób zmarłych, ale też w pełni świadomym i zamierzonym szyderstwem z innej religii.

Teatr Dramatyczny jest publiczną instytucją kultury, z dotacjami na poziomie dziesiątków milionów złotych z budżetu miejskiego, oraz dodatkowo dotacjami z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jako obiekt użyteczności publicznej finansowany z pieniędzy wszystkich, którzy płacimy w Polsce podatki, nie powinien być miejscem propagandy radykalnych ideologii oraz jakichkolwiek form neopogańskiego kultu i symboli obliczonych na wzniecanie religijnych prowokacji.

Monika Strzępka w swoim programie zarządzania Teatrem pisze m.in. że ma być on miejscem służącym budowaniu wspólnoty otwartej na wszystkich.

Po takiej inauguracji nie bardzo jednak wiadomo jak pojmuje, wymieniane przez siebie jednym tchem, równość płci, troskę o dobro wspólne, oraz delikatność.

Zdecydowanie bardziej za to jasne staje się, co może rozumieć przez "rozwiązłą troskę", o której opowiada, szczególnie kiedy dodaje, że "potrzebna jest alternatywna edukacja, dlatego będziemy rozwijać projekty pedagogiczno – artystyczne, budować repertuar dla młodzieży".

Bardzo proszę dodać swój podpis: Żądamy, by Prezydent Warszawy odwołał dyrektor Teatru Dramatycznego Monikę Strzępkę w trybie natychmiastowym!

Rafał Trzaskowski, który jest prezydentem Warszawy, do której należy Teatr Dramatyczny znany jest ze swoich progresywnych poglądów. Wielokrotnie opowiadał się za świeckością państwa, odwoływał do naukowego, a nie opartego na wierzeniach światopoglądu, równości płci, niedyskryminacji i szacunku dla wszystkich mieszkańców miasta, bo jak mówi: "Warszawa jest dla wszystkich"

Tymczasem w progach Teatru, nad którym miasto sprawuje nadzór i który utrzymuje z pieniędzy podatników stanęła osoba, która:

    do publicznej palcówki kultury wnosi swoje płciowe uprzedzenia i zapowiada walkę z patriarchatem,
    otwarcie manifestuje przywiązanie do neopogańskich, szamańskich rytuałów instalując w niej waginę jako przedmiot swojego kultu,
    opowiada o budowaniu wspólnoty, a rozpoczyna od szyderstwa z wiary wielu członków tejże wspólnoty.

Jesteśmy ciekawi, czy prezydent Trzaskowski okaże się hipokrytą, czy też będzie wierny swym poglądom i zdecydowanie zareaguje na ideologiczne zawłaszczanie publicznej instytucji, pozbawianie jej świeckiego charakteru oraz jawne prowadzenie działań dyskryminacyjnych oraz wykluczających dla tych, którzy z neopogańskimi wierzeniami się nie utożsamiają.

Bardzo prosimy o podpis pod zamieszczoną na naszej stronie petycji o odwołanie z funkcji dyrektor Teatru Dramatycznego Moniki Strzępki.

Dziękuję za wszystko, co Państwo robią,

Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO

P.S. Patrząc na wszystko co się w murach Teatru Dramatycznego dzieje i na zainstalowaną tam waginę jako przedmiot kultu zwany przez nową dyrektor teatru Monikę Strzępkę "wilgotną Panią" trudno, niestety bez uśmiechu, nie przywołać kultowego cytatu z "Misia" Stanisława Barei:

Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

By w tym wypadku było to jednak ostatnie słowo, prosimy o podpis pod naszą petycją o odwołanie dyrektor Strzępki.

Więcej informacji:

Rzeźba złotej waginy w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Nowa dyrektorka komentuje

https://www.wprost.pl/kraj/10840327/rzezba-zlotej-waginy-w-teatrze-dramatycznym-w-warszawie-nowa-dyrektorka-komentuje.html

Pomnik złotej waginy stanął w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Właściwie po co?

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,28855264,pomnik-zlotej-waginy-stanal-w-teatrze-dramatycznym.html

„Stoję dzisiaj w miejscu mocy”, czyli nowy rozdział stołecznego Dramatycznego.

https://informator-stolicy.pl/artykul/stoje-dzisiaj-w-miejscu-mocy-czyli-nowy-rozdzial-stolecznego-dramatycznego

Więcej zdjęć z "Sabatu Dobrego Początku"

https://www.facebook.com/placdefilad/photos/pcb.3293602760882414/3293601754215848CitizenGO to społeczność aktywnych obywateli, która stara się, aby ludzkie życie, rodzina i wolność były darzone szacunkiem na całym świecie. Członkowie CitizenGO zamieszkują wszystkie kraje świata. Nasz zespół pracuje w 16 państwach na 5 kontynentach i działa w 12 językach. Więcej o CitizenGO dowiedzą się Państwo tutaj. Mogą nas Państwo także śledzić na Facebooku i Twitterze.

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale