Jest pretekst!
Nie można przejsc obojetnie i nie rozpocząc krucjaty. Panstwo Krzyzackie upadło mimo ,ze wydawało im się, iż maja wsparcie samego Najwyzszego. Pycha jest jednym z grzechow głównych..Została ukarana. Krzyz jest symbolem cierpienia.Jest i było wielu ,którzy walczą o to aby stał się symbolem walki, gdyż walka jest ich żywiołem.Bez walki więdną.
Na pewno zagorzali zwolennicy Wielkiego Komtura widzą teraz w owym Krzyzu symbol walki dobra ze złem tak jak w 1410...
Czy naprawde tak trudno dogadać się, postawic pod Pałacem pamiatkową tablice z wygrawerowanym Krzyzem i krótkim opisem dla potomnych?
Wiem,zginał brat.Tragedia.Rozumiem brak zaufania ,wszak to Rusini.Rozumiem...Trzeba pilnować sprawy i patrzeć na rece.Ok..
Czy trzeba od razu wystawiac całą artylerie,mobilizowac ludzi do wojny polsko-polskiej.
Co to ma być egzamin z Chrzescijańskosci Komorowskiego?
Wyscigi? Kto fajniej wierzy?...Bardziej?
-Ja ,ten i ten i tamten będziemy zbawieni! A tamten, ten i ten nie...!
O to chodzi...?
Jak nie, to po co to ?


Komentarze
Pokaż komentarze