289 obserwujących
1723 notki
13872k odsłony
  4351   0

Balcerowicz na Ukrainie

I znowu przegapiliśmy to malutkie okienko w historii, które się czasem otwiera...
W USA zidiocenie przedwyborcze, a Rosja i Niemcy wracają do starego planu podziału Europy. Pan Balcerowicz pojechał reformować Ukrainę...
Trzeba przyznać, że rodzima agentura wszelkiej maści dała z siebie wszystko, a Niemcy genialnie wykorzystali nasze wewnętrzne spory. Prezes Rzepliński ma szanse przejść do historii – o co chodzi? Służę uprzejmie:

29 stycznia 2015 w czeskiej miejscowości Sławków (hist. Austerlitz) szefowie rządów Czech, Słowacji i Austrii ogłosili powstanie nowego formatu współpracy w Europie Środkowej. Zgodnie z tzw. deklaracją sławkowską ma on służyć wzmocnieniu współpracy trzech państw w regionie i na forum europejskim oraz wsparciu wzrostu gospodarczego i zatrudnienia.[ .....] Choć dla czeskich władz, które inicjowały ten format, główną przesłanką było wzmocnienie współpracy stricteregionalnej, ale gremium to Austria i Słowacja zaczęła wykorzystywać także do krytyki sankcji i promocji ugodowego podejścia UE w stosunkach z Rosją. [.....] Współpraca trójstronna miałaby się przyczynić do nowego otwarcia w stosunkach z Austrią, które od lat zdominowane są przez spór dotyczący czeskiej energetyki jądrowej. Pierwsze spotkanie w nowym formacie wskazuje jednak, że głównym beneficjentem jest przede wszystkim Wiedeń, który uzyskał obietnicę koordynacji stanowisk trzech państw przed Radą Europejską. Traci na tym natomiast Grupa Wyszehradzka, która dzięki wypracowanym przez lata mechanizmom współpracy wyrobiła sobie markę reprezentanta interesów Europy Środkowej.*
Jeśli spojrzeć na mapę, to widzimy, że to porozumienie tworzy śliczny pomost pomiędzy Niemcami a tzw. Galicją/Galiczyną. A poniżej mapka, która objaśnia o co chodzi i link do notki:

Balcerowicz na Ukrainiehttp://eska.salon24.pl/563901,republika-galicja-czyli-ki-diabel

W trakcie ostatnich zmian władzy na Ukrainie powinny były wszystkim zadzwonić ostre dzwonki alarmowe. Mnie zadzwoniły- jak zobaczyłam, że odchodzi Jaceniuk, to już wiedziałam, że jest niedobrze. Obecność Balcerowicza to już tylko dalszy ciąg lawiny, a teraz opowiem, co będzie dalej

Czym się skończyła terapia szokowa Balcerowicza w Polsce, to wszyscy wiemy, natomiast mało kto pamięta, że doprowadziła ona również w efekcie do powrotu komuny do władzy. Ponieważ Ukraina jest w dużo gorszej sytuacji, to „terapia szokowa” wg Sorosa doprowadzić może nawet do rozpadu państwa – i o to właśnie chodzi!
Wzmocnił się Wyszehrad, powstaje oś północ–południe? No to trzeba rozbić i stworzyć nową oś zachód-wschód, do tego oczywiście kosztem Polski. Wszystko zaplanowane i przemyślane.
Mam nadzieję, że nasi patrioci, serdeczni wrogowie banderowców - ucieszą się, kiedy postanie banderowska Galicja i jeszcze nam zabiorą Przemyśl.  
Zaistnieć może także wariant nr 2 – pan Putin znowu zaproponuje Lwów Polakom, w zamian za bliższe wejście Grupy Wyszehradzkiej w orbitę Rosji i mały drobiazg – oddanie Szczecina Niemcom. Razem z gazo-portem oczywiście.
Ktoś we władzy buduje scenariusze na wypadek rozpadu Ukrainy? Tak tylko pytam.....

 

* http://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2015-02-04/deklaracja-slawkowska-nowy-format-wspolpracy-regionalnej

 

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale