Blog
Moja Polska
eumenes
eumenes Kim jestem? Hellenem wśród M
47 obserwujących 495 notek 409746 odsłon
eumenes, 20 lipca 2016 r.

Andrzej Duda rezygnuje z drugiej kadencji

Wygląda na to, że Prezydent Duda rezygnuje z walki o drugą kadencję. Zamiast dłuższej prezydentury woli drastyczne zwiększenie swoich zarobków (bo tym w istocie jest "pensja dla żony" - tzw. pierwsza dama nie ma przecież ŻADNYCH oficjalnych obowiązków).

Podwyżka pensji dla pisowskiej wierchuszki jest z politycznego punktu widzenia pomysłem idiotycznym. Co ma sobie pomyśleć emeryt, który dostał parę złotych podwyżki emerytury? Co może pomyśleć konserwatysta utrzymujący ze swoich zarobków niepracującą żonę? Co powie pracownik fizyczny, który od kilku lat nie dostał podwyżki bo przecież inflacja prawie stoi w miejscu?

PO mogłoby takie podwyżki przepchnąć w miarę bezboleśnie bo nie kolidowały z ich narracją - to była partia "ludzi sukcesu" a ci jak wiadomo zarabiają coraz lepiej. PiS który starał się sprawiać wrażenie że zależy mu na poprawie losu najbiedniejszych właśnie całą pracę w tym kierunku wyrzucił do kosza. Zarobili na tym w sumie pewnie kilka milionów złotych - było warto?

Prezydent Polski w 2015 roku zarabiał 20 137,64 miesięcznie. To dużo? Mało? Znajomy Francuz kiedy usłyszał o podwyżkach dla Prezydenta roześmiał się i mruknął "tak to bywa kiedy się wybiera gołodupca na prezydenta". Po co się pchał na takie stanowisko skoro jeszcze jest na dorobku?

Nie tak dawno twierdziłem że Prezydent powinien ze swojej pensji oficjalnie opłacać żonie ZUS. To byłoby i eleganckie i zgodne z konserwatywnym paradygmatem. Zamiast tego wymyślono takiego potworka - a co jeśli państwo się rozwiodą w trakcie kadencji? Aż strach pomyśleć co prezydentowej wypisze księgowa na świadectwie pracy...

... a samoloty dla VIPów nadal nie kupione i w tej kadencji podobno ich nie będzie. W Polsce mieliśmy już katastrofy lotnicze z udziałem premiera, Prezydenta i całej generalicji. Teraz przynajmniej będzie więcej pieniędzy na pogrzeb.

 * * *

To dopiero początek kadencji. Co wymyśli aparat PiS kiedy już się rozpędzą?

 

 

e.

Opublikowano: 20.07.2016 08:04.
Autor: eumenes
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"I've always been a supporter of the polish cause, even when my feelings was based on my instinct (...) My instinctive sympathy for Poland was born under the influence of the constant accusation tossed toward her; - And I can say - I established my opinions about Poland by listening her enemies. Namely, I came to infallible conclusion, that the Poland's enemies are almost always the enemies of generosity and bravery. Whenever it happened to me to meet a person that cultivates usury and the kult of terror, bugged down in the swamp of materialistic politik, I discovered in this miserable individual - a passionte hatred toward Poland. I learned to evaluate the quality of Poland on the foundations of this hatred - and this method proved to be fully reliable." Gilbert Keith Chesterton (1874 - 1936) Służcie swoim obyczajom, zostawcie mi moje. [Petrarka]
To nie ważne, czy Ojczyzna mi się podoba, czy nie. Z duszy jej sobie nie wyrwę.

(Jan Nowak-Jeziorański)


Dlatego nie ma w nas Arturze
Poezji co powinna być
Co się jak wino pnie po murze
Roślina, która pragnie żyć
A może tylko nie umiemy
Zapłacić takiej wielkiej ceny?

Zgoniona moja muza trwożna
Rimbaud - Aniele Stróżu mój
A nasza prawda tak ostrożna
Za dobrze wiemy ile można
Więc nas przedrzeźnia byle gnój
Więc nas przedrzeźnia byle gnój

(jonasz)

Wiem na pewno, że ze sobą zostaniemy
Chociaż życie nam układa się nieprosto
Nie możemy rozstać się trzasnąwszy drzwiami
Moja miła, moja droga
Moja Polsko (jonasz)


Nożyce pokaleczą skórę,
Kolana ścisną tępy łeb.
Przestań potykać się z tym murem,
Nie widzisz, że na dobre skrzepł?

(jacek)


Służba publiczna wg PiS:

"Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla ludzi PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie. Odzyskamy te miejsca, których obsada zależy od państwa. PiS musi tam rządzić. Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku. Ci ludzie muszą w satysfakcjonujący sposób przejąć władzę w części sektora podlegającej rządowi".

(Jacek Kurski na Zjeździe Wyborczym PiS, 4 marca 2007 w Gdańsku)Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Innymi słowy: w ustawie o KRS sam KRS jest mało istotny, najważniejszy jest bieżący...
  • "Był opisywany jako marionetka, tchórz, czyli Adrian, który siedzi cicho w poczekalni i czeka....
  • "SN USA nie śmiał podważać prawa łaski prezydenta." To raczej nietrafiony przykład - SN...

Tematy w dziale