0 obserwujących
79 notek
34k odsłony
332 odsłony

Wałki za Ukrainę przed sądami w Kijowie

Wykop Skomentuj

news.liga.net/articles/politics/1000539-imenem_rossii_kto_ispolzuet_sudy_protiv_novoy_vlasti_v_kieve.htm%C2%A0%20%C2%A0 

 Proponuję do zapoznania skrócone tłumaczenie artykułu analitycznego prawniczego centrum LigaBusinessInform, link do którego powyźej. Jest interesujący, poniewaź wskazuje na inną, mniej zauwaźalną stronę wojny Rosji przeciwko Ukrainie. Niektóre prognozy, które w nim są, nie spełniły się na szczęście, a niektóre wezwania sądowe jeszcze są przed Ukrainą. Wojna prawnicza Rosyjsko-Ukraińska niewątpliwie się toczy....

Repost.

Nazwa artykułu oryginalnego: W imieniu Rosji. Kto wykorzystuje sądy przeciwko nowej władzie w Kijowie.

(Data okazania się artykułu w Internet 13.03.2014, godzina 19:03)

System sądowy jest jeszcze jednym instrumentem Kremla stosowanym dla stworzenia chaosu w Ukrainie. Co robi nowa władza, źeby nie zezwolić zerwanie wyborów (Prezydenta - aut.) 25 maja?

19 marca Wyźszy Administracyjny Sąd Ukrainy zaczyna rozpatrzywać 'prezydencką sprawę'. Sąd miał podjąć decyzję czy uchwała Parlamentu z 23 lutego, na podstawie której pełnomocnictwa wykonującego obowiązki Prezydenta byli delegowani Aleksandrowi Turczynowu, jest zgodna z prawem. (19 marca Wyźszy Administracyjny Sąd Ukrainy zamknął prowadzenie w tej sprawie, poniewaź podobne spory o uznaniu niezgodnymi z prawem aktów Rady Najwyźszej Ukrainy nałeźą do jurysdykcji Sądu Konstytucyjnego - dodam od siebie, źe sprawa ta szczęstliwie sie skończyła, póki co).

 

Gdyby sąd uznał, źe decyzja Rady Najwyźszej Ukrainy nie jest zgodna z prawem, były Prezydent Wiktor Janukowicz mógł być uznany za legitymnego i formalnie wznowiony we władzy. Razem z tym Rosja mogła by otrzymać jeszcze jedną zaczepkę prawniczą dla rozmów o nielegitymności władz ukraińskich.

Źródła LigaBusinessInform, którze są przebiegłe w danym pytaniu, twierdzą: ćisnienie na sędziów (w Ukrainie, teraz - Aut.) jest bezprecedensowym.

Moskwa, jak strona, najbardziej zainteresowana, za pomocą swoich ludzi w Kijowie, liczy stworzyć w Ukrainie absolutny chaos prawniczy i w tym samym czasie - umocnić pozycji prorosyjskiego lobby. Plan Moskwy jest taki: zburzyć wszystkie nstytucje władzy państwowej w Ukrainie, po czym pozbierać wszystko, co nie zginęło pod ułamkami. Czas wybrany jest  idealnie. Kiedy Wladimir Putin doczekał się osłabienia władz w Kijowie, kiedzy starzy urzędnicy juź poszli, a nowe jeszcze nie weszli do swoich gabinetów, on odrazu zaczął następ. Razem z tym w południowo-wschodnich wojewódstwach (oblaściach, Ukrainy - Aut.), Kreml zapuścił scenariusz ' rosyjskiej wiosny', która jest parodią 'arabskiej wiosny' - lancucha rewolucji w panstwach arabskich.

Postawiła Moskwa na korumpowanych agentów wśród elity miejscowej (Kijowa - Aut.), prowokatorów-gastrolerów z Rosji i organizacji, finansowane z Kremla.

Ale co dotyczy Donbassa (Donieck, wojewódstwo Donieckie i wojewódstwa graniczne - Aut.) i Ukrainy Południowej (Mykolaiw, Herson, Odessa, Kirowograd oraz odpowiednie wojewódstwa - Aut. ), sił Rosji zabrakło - oligarchowie zorganizowali opór, jednocześnie negocjowali z Kijowem o utrzymanie wpływów i biznes-aktywów.

Teraz Moskwa ma dwa wyjścia - ograniczyć się aneksją Krymu, czy pójść na otwartą inwazję.

Głównym wytrychem rosjan w Ukrainie był i pozostaje Janukowycz.

Jego rołę w wydrzeniach buieźących ćięzko jest nie docenić. Z pomocą eks-Prezydenta Kreml uzyskał rujnacji ukraińskiego wojska, słuźb specjalnych, wywiadu, systemu sadowego. Do ostatnich dni 'pracy' Janukowycza w fotelu prezydenckim władzy rosyjskie rządzili liderem-marionetką.

Redakcja LigaBusinessInform juź podawała dowody tego, źe Janukowycz nie zamierzał przystrzegać umowy o pokojowym wyjściu z kryzysa - pakować walizy w Meźychirji i przygotowywać się do ucieczki on zaczął jeszcze do podpisania dokumentu.

Kiedy Janukowycz był juz maksymalnie wykozystany w Ukrainie, Moskwa zorganizowala dla niego przejscie do Rosji.

"Janukowycz - instrument w rękach Putina. Ćięźko powiedziec, ile jeszcze będzie muśiał polamać ołówków przy wykonaniu nakazow Kremla, ale scenariuszy jest mnóstwo", - powiedzialo źródło.

Oczywistym jest fakt, źe nie chodzi o Janukowycza, a o wzmocnienie pozycji Rosji w targach z nową władzą w Kijowie. Gdyby pozew był zadowolony, była by podana apelacja. Ale niezbędne dla Kremla tło informacyjne byłoby stworzone: władza w Kijowie jest poza prawem i nawet sąd w Kijowie tak uwaźa. Wyzszy Administracyjny Sąd Ukrainy moźe pójśc dałej - odwołać decyzje Parlamentu o zwolnieniu 5 sędziow Trybunału Konstytucyjnego (w sądzie juź jest wniosek o tym, 28 marca odbędzie sie posiedzenie w tej sprawie). W nowym skladzie Trybunał Konstytucyjny zacznie podejmować decyzję o niekonstytucjonalności działań nowej władzy, co doda Putinowi argumentów.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale